REKLAMA
REKLAMA

Nowi policjanci zasilą szeregi podkarpackiej Policji (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…”- to słowa roty ślubowania, które wybrzmiały w piątek w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 15 nowo przyjętych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji, kadry kierowniczej oraz swoich najbliższych, biorąc na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

3 listopada, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego 15 nowych funkcjonariuszy odebrało legitymacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele kadry kierowniczej, związków zawodowych NSZZ Solidarność oraz bliscy i członkowie rodzin nowo przyjętych policjantów. Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Komendant w swoim wystąpieniu podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Wskazał, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta. Podziękował także rodzinom oraz bliskim funkcjonariuszy, za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie komendant życzył nowym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby.

Z pośród grona ślubujących, 14 policjantów zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, a jeden rozpocznie służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji.

Młodzi adepci przeszli wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. Za kilka dni wyjadą do szkół policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

Uroczyste ślubowania odbyły się także w komendach miejskich i powiatowych na terenie naszego garnizonu. Łącznie w ostatnich dniach w szeregi podkarpackiej policji wstąpiło 82 funkcjonariuszy.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie


04-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)