REKLAMA
REKLAMA

o DANIEL GALAS : Herezja COVIDIANIZMU w Kościele. Fanatyczny lęk i zakłamanie?

o DANIEL GALAS : Herezja COVIDIANIZMU w Kościele. Fanatyczny lęk i zakłamanie?

Kazanie ojca Daniela Galasa ze wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

Daniel Galus – polski prezbiter Kościoła katolickiego związany z Ruchem Odnowy w Duchu Świętym. Znany z organizowania modlitewnych spotkań ewangelizacyjnych, początkowo w Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie, następnie w Sanktuarium o. Pio oraz hali widowiskowo-sportowej Arena w Częstochowie. Publicznie występuje jako „Ojciec Daniel”.

Święcenia kapłańskie otrzymał w 2007 roku i zaczął prowadzić pustelnię Zesłania Ducha Świętego w Czatachowie w województwie śląskim. Po kilku latach wokół pustelni powstała Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa, której Galus jest pasterzem

W 2017 roku arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, poinformował że Daniel Galus, prezbiter archidiecezji częstochowskiej, otrzymał święcenia kapłańskie w 2007 roku jako członek Wspólnoty Pustelników pw. Ducha Świętego w Czatachowej, lecz Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa nie posiadała wówczas kościelnego zatwierdzenia, gdyż złożone przez nią projekty Statutu były przedmiotem prac powołanej w tym celu Komisji. Komunikat informował, że duchowny rozpoczął posługę duszpasterską w duchu wspólnot charyzmatycznych nie z polecenia swojego biskupa, ale z własnej inicjatywy, a Fundacja „Anioł Miłosierdzia” działająca przy wspólnocie także nie jest podmiotem kościelnym.

Podobne zalecenia i informacje opublikował Andrzej Czaja, ordynariusz opolski, oraz kanclerz kurii płockiej, Piotr Grzywaczewski.

W 2020 roku Galus krytykował większość obostrzeń przyjmowanych przez polski rząd w walce z koronawirusem. W związku z tym kuria częstochowska poinformowała, że Galus został wysłany na półroczne rekolekcje w odosobnieniu, czemu się nie podporządkował

Źródło: wikipedia.org

05-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)