REKLAMA
REKLAMA

Okradli plebanię. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie (ZDJĘCIA)

JASŁO/PODKARPACIE. Jasielscy policjanci zatrzymali 30-latka i 36-latka. Mężczyźni są podejrzani o kradzież z włamaniem do plebanii w miejscowości Wisłok Wielki na terenie powiatu sanockiego. Decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku najbliższe dwa miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

Dzięki działaniom funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, doszło do ustalenia i zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu jasielskiego. Mężczyźni są podejrzani o kradzież z włamaniem do plebanii w miejscowości Wisłok Wielki w powiecie sanockim.

– Zatrzymanie miało miejsce w minioną niedzielę po godz. 11, w Łysej Górze. Udział w akcji brali policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, wydziału ruchu drogowego i wydziału kryminalnego jasielskiej jednostki oraz komisariatu w Nowym Żmigrodzie. W działania zaangażowali się także funkcjonariusze z sanockiej komendy oraz z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Kiedy mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd marki Kia, którym poruszali się sprawcy, natychmiast za nim ruszyli i zatrzymali go zatrzymali – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

450-279785

Podczas przeszukania mężczyzn oraz pojazdu, którym jechali, znaleziono, ponad 7 tys. złotych, 101 dolarów amerykańskich i 10 funtów. Ujawniono także kominiarkę, rękawiczki, klucze, łapkę do gwoździ i dłutko. W miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych zabezpieczono pieniądze w kwocie ponad 75 tys. złotych.

30-latek i 36-latek po wykonanych czynnościach zostali przekazani policjantom z Sanoka i przewiezieni do tamtejszej komendy. Usłyszeli zarzuty, a następnie decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KPP w Jaśle


21-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)