REKLAMA

Park „Dworzysko” coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów

Światowy potentat w dziedzinie elektromobilności, firma Phoenix Contact E-Mobility, zakończyła I etap prac przy budowie nowej fabryki. Wykonawcą jest Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Obiekt wybudowano na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” zarządzanego przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

Phoenix Contact E-Mobility to część grupy Phoenix Contact – światowego lidera innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki, który dociera ze swoimi rozwiązaniami do ponad 100 krajów, zatrudniając na całym świecie łącznie ok. 18 000 osób.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski: – Bardzo nas cieszy, że na „Dworzysku” postanowiła zainwestować firma o światowym zasięgu i charakterze.

– Fabryka wybudowana na terenie naszego parku powstała zaledwie w dwa miesiące, co dowodzi, że gospodarka świetnie sobie radzi nawet w czasie pandemii. Bardzo nas cieszy, że na „Dworzysku” postanowiła zainwestować firma o światowym zasięgu i charakterze. Dla mieszkańców naszego regionu wyjątkowo ważne jest też to, że w związku z tą inwestycją powstanie tutaj ok. 330 nowych miejsc pracy – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” szczególną uwagę przywiązuje się do wysokiego zaawansowania technologicznego powstających tutaj firm.

Waldemar Pijar, sekretarz Powiatu Rzeszowskiego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”: – Jednym z walorów firm, które tworzą na terenie parku nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter.

– Jednym z walorów firm, które tworzą na terenie parku nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest bowiem uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Powiatu Rzeszowskiego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Nowa fabryka, nowe możliwości

Phoenix Contact oferuje szeroką gamę produktów dla szybko rozwijającego się rynku elektromobilności – zarówno do infrastruktury ładowania, jak i do interfejsu ładowania pojazdów. Firma jest szczególnie znana ze swoich kabli do ładowania CCS (Combined Charging System) oraz z opracowywania technologii HPC (High Power Charging), która umożliwia ultraszybkie ładowanie w zaledwie kilku minut.

Nowa fabryka zajmie łączną powierzchnię 15 000 m kw. Z tego 14 000 m kw. to powierzchnia produkcyjno-magazynowa, a 1000 – biurowa.

Michał Chodecki, BTS Development Director w Panatton (wykonawca) powiedział mediom: – W sumie zainstalowaliśmy tutaj 108 prefabrykowanych słupów, zużyliśmy 170 ton stali, 10 000 metrów kwadratowych blachy na pokrycie dachu oraz 2 000 m kw. wełny mineralnej na jego izolację. Obecnie trwają prace nad siecią gazową, wodną i elektryczną, systemem odzysku ciepła, wentylacją. Rozpoczął się również montaż paneli elewacyjnych. W kolejnym etapie zostanie wykonana posadzka przemysłowa. Klient uzyska wczesny dostęp do obiektu już na początku grudnia, aby rozpocząć montaż linii technologicznych w hali produkcyjnej.

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 20 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.

pw

25-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)