REKLAMA
REKLAMA

PGE Energia Odnawialna uruchomi kolejną farmę fotowoltaiczną w Lesku! Duże inwestycje na terenie Podkarpacia (VIDEO, FOTO)

PGE Energia Odnawialna uruchomi kolejną farmę fotowoltaiczną w Lesku! Duże inwestycje na terenie Podkarpacia (VIDEO, FOTO)

LESKO / PODKARPACIE. Mija dwa lata, gdy w Lesku uruchomiono elektrownie fotowoltaiczną. Jednomegawatowa inwestycja składa się z 3 tysięcy paneli o mocy 350 watów. Spółka PGE Energia Odnawialna, która jest właścicielem farmy ma jednak dalsze plany, co do pozyskiwania energii słonecznej w Lesku, a także w innych częściach naszego województwa.

Strategia PGE Energia Odnawialna zakłada do 2030 roku wybudowanie instalacji o mocy 3 gigawatów. Jeżeli plany się powiodą grupa umocni się na pozycji lidera na rynku, jeżeli chodzi o Odnawialne Źródła Energii w Polsce. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa jednej z największych inwestycji fotowoltaicznych w Polsce, Jeziórko 1 i Jeziórko 2 w powiecie tarnobrzeskim. O mocy 150 razy większej niż ta, która obecnie znajduje się w Lesku. Nie oznacza to jednak, ze małe farmy fotowoltaiczne są mniej potrzebne. Tak naprawdę, każdy może wydzierżawić teren spółce, spełniając określone warunki.

Farma fotowoltaiczna Lesko 2 ma zostać uruchomiona w I kwartale 2023 roku. Wspomniana farma w powiecie tarnobrzeskim, do końca 2023 roku. Duża inwestycja o mocy 100 megawatów zaplanowana jest także w powiecie brzozowskim. Wstępny termin uruchomienia farmy to połowa 2025 roku.

Grafika poglądowa.


02-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)