REKLAMA
REKLAMA

Pijany kierowca zatrzymany przez funkcjonariusza KAS

PODKARPACIE. Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, jadąc samochodem poza służbą, zwrócił uwagę na pojazd bez włączonych świateł pomimo pory nocnej. Kierowca miał również wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Jadąc za nim, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej dawał sygnały świetlne kierowcy do zatrzymania się, a gdy pojazd zjechał z obwodnicy, podszedł do kierującego. Ponieważ wyczuł od niego alkohol, na miejsce zdarzenia wezwał policję. Do czasu przyjazdu mundurowych, funkcjonariusz z podkarpackiej KAS nie pozwolił kierowcy na oddalenie się z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierujący pojazdem, 50-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Pijany kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia i dlatego warto reagować na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, również anonimowo, dzwoniąc pod numer telefonu 112 może zgłosić niepokojące zdarzenia, których jest świadkiem.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie
fot. poglądowe archiwum policji

05-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)