REKLAMA
REKLAMA

Pijany przyjechał do sklepu po piwo

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie m.in. 53-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna przyjechał do sklepu po piwo, mając w organizmie blisko 3 promile. To jednak nie jedyna interwencja jaką podjęli wczoraj (4 bm.) sanoccy policjanci, wobec nietrzeźwych kierujących. W Besku kierowca opla miał ponad promil, a w Odrzechowej kierujący volkswagenem miał prawie 2 promile.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Jaćmierz w powiecie sanockim. Policjanci w trakcie wykonywania czynności służbowych, na jednej z posesji, zauważyli jak pod miejscowy sklep podjeżdża samochód osobowy marki Renault. Uwagę policjantów przykuł kierowca, który wysiadł z auta i wszedł do sklepu. Sposób jego poruszania się wskazywał, że może być nietrzeźwy. Policjanci udali się pod sklep, z którego właśnie wyszedł mężczyzna. Podczas badania alkomatem okazało się, że 53-letni mieszkaniec powiatu sanockiego w organizmie miał ponad 2,7 promila alkoholu. Jak się okazało przyjechał w takim stanie do sklepu, między innymi po piwo.

To nie jedyna interwencja podejmowana wczoraj przez sanockich policjantów, wobec nietrzeźwych kierujących. W Besku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego, który po alkoholu jechał oplem. Badanie na trzeźwość wykazało u niego ponad 1,2 promila. Mężczyzna przekroczył też dozwoloną prędkość o 30 km/h i jechał pojazdem niespawanym technicznie. Z kolei w miejscowości Odrzechowa policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który kierował volkswagenem, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy za popełnione przestępstwo opowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.


foto: archiwum redakcji

KPP Sanok

05-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)