REKLAMA
REKLAMA

Po psie została… głowa. Apel do mieszkańców! (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Kolejne sygnały napływają do naszej redakcji dotyczące aktywności wilków. Tym razem z gminy Dydnia. Wilki zabrały psa spod domu. – Strach dzieci do szkoły puszczać same.

Publikowane zdjęcia zostały wykonane wczoraj (5 bm.), po tym jak w nocy wilki dopadły psa w Dydni. Szczątki czworonoga zostały znalezione kilkadziesiąt metrów od domu.

– Pies został zabrany spod samego domu. Sąsiadka słyszała skowyt psa, ale nie zdążyła zareagować. Szybko licząc to 13, albo 14 przypadek w naszej gminie, o którym wiem, jeżeli chodzi o ataki wilków – wyjaśnia właścicielka. 

– Na razie nie doszło do konfrontacji z człowiekiem, ale jaką mamy pewność, że w końcu nie dojdzie? Mam dzieci w wieku szkolnym. Strach do szkoły puszczać same – zaznacza mieszkanka Dydni.

Na stronie Urzędu Gminy Dydnia pojawił się dziś (6 mb.) komunikat. – Władze gminy radzą, aby dzieci pozostały przez cały czas pod opieką rodziców, psy nie biegały luzem oraz by zabezpieczyć zwierzęta hodowlane. Sytuacja jest coraz poważniejsza i świadczy o naturalnym przełamaniu strachu wilka przed człowiekiem – czytamy.


!!! KOMUNIKAT !!!

W związku z licznymi przypadkami pojawienia się wilków w pobliżu gospodarstw domowych, Wójt Gminy Dydnia zwraca się z prośbą do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zgłaszanie każdej obecności wilka w pobliżu gospodarstwa domowego do Urzędu Gminy w Dydni. Każde zdjęcie lub nagrany filmik – z zachowaniem pełnej ostrożności – przesłany do tut. urzędu będzie podstawą do podejmowania dalszych działań, związanych z zabezpieczeniem mieszkańców przed atakiem wilków. Władze gminy radzą, aby dzieci pozostały przez cały czas pod opieką rodziców, psy nie biegały luzem oraz by zabezpieczyć zwierzęta hodowlane. Sytuacja jest coraz poważniejsza i świadczy o naturalnym przełamaniu strachu wilka przed człowiekiem. W trosce o wzajemne bezpieczeństwo reagujmy, zanim wilk zaatakuje człowieka!

Dzwoń pod nr 13 439 81 47, pisz na adres urzad@gminadydnia.pl

UG Dydnia, red.
fot. galeria: nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BIESZCZADY: Wataha dopadła psa pod samymi drzwiami! (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

Na temat aktywności wilków informujemy na bieżąco na łamach naszego portalu. Wybrane artykuły >>>ZOBACZ<<<

Grafika. UG Dydnia


06-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)