REKLAMA
REKLAMA

Podkarpaccy terytorialsi pomogli rodzinie z zalanej Trzcinicy (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Zalana Trzcinica potrzebuje pomocy. Wielu mieszkańcom pozostało tylko to, w czym wybiegli z domu, ratując swoje życie. Od początku kataklizmu powodzianom pomagają żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wspierają mieszkańców w usuwaniu skutków powodzi. W środę 8 lipca br. pomogli pięcioosobowej rodzinie, dostarczając kontenery mieszkalny i sanitarny.

DSC_1596

Foto: 3. PBOT

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal realizują działania przeciwpowodziowe na terenach powiatów przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego oraz jasielskiego. W środę rano terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali kontenery mieszkalny i sanitarny dla pięcioosobowej rodziny z Trzcinicy, która straciła swój dobytek życia. Jej drewniany dom został zatopiony, jednakże nie poddają się i przy wsparciu gminy i ludzi dobrej woli odbudowują poniesione straty.

Wsparcie rodziny obiecał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda podczas ostatniej wizyty w Trzcinicy. Teraz zobowiązanie Zwierzchnika Sił Zbrojnych zostało wykonane przez żołnierzy 3. PBOT. Kontenery mieszkalny i sanitarny stanęły na podwórku powodzian. Rodzina wraz z babcia nie kryła wzruszenia. Wszyscy obecni dziękowali za niesioną pomoc przez żołnierzy od początku powodzi – powiedział kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji tej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów.


09-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)