REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Policjanci rywalizowali w zawodach pierwszej pomocy (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W rywalizacji ratowników brały udział 22 patrole reprezentujące komendę wojewódzką oraz komendy miejskie i powiatowe. Najlepszym zespołem ratunkowym okazali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Zawody rozpoczęły się od testu wiedzy. Policjanci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każdy z zawodników miał odpowiedzieć na 30 pytań przygotowanych przez Szkołę Policji w Słupsku. Kolejna konkurencja była bardziej widowiskowa, policyjne pary musiały przeprowadzić interwencję połączoną z udzielaniem pierwszej pomocy. Ratowali człowieka, który zasłabł w miejscu publicznym.

Sędziowie przyznawali punkty za to, czy policjanci właściwie ocenili sytuację i udzielili pomocy osobie, która jej wymagała. Oceniane było też badanie funkcji życiowych, skuteczne prowadzenie resuscytacji i postępowanie po ewentualnym przywróceniu czynności życiowych.

Najlepszym patrolem – zespołem ratunkowym okazali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie – mł. asp. Bartosz Wojtowicz i mł. asp. Łukasz Czudak. To oni będą reprezentować podkarpacką Policję w Finale VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych, który odbędzie się w dniach 5 – 7 czerwca 2023 r. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej – mł. asp. Anna Siedlecka oraz sierż. szt. Adrian Kocój, natomiast trzecią lokatę wywalczyli przedstawiciele mieleckiej komendy – mł. asp. Krzysztof Soboń i z sierż. Kamil Grabiec.

Dyplomy i nagrody najlepszym drużynom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie – nadinsp. Dariusz Matusiak.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

 

11-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)