REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Przez zeskanowany kod QR stracił kilkaset złotych

PODKARPACIE. Nieodpowiedzialne korzystanie z gier komputerowych może nieść za sobą wiele zagrożeń. Przekonał się o tym mieszkaniec naszego powiatu, który stracił kilkaset złotych, po tym jak jego 12-letni syn zeskanował otrzymany przez innego gracza kod. Chłopiec miał w ten sposób otrzymać atrakcyjne przedmioty w grze. Jak się okazało, poprzez kod uruchomił płatne usługi. Policjanci apelują o ostrożność.

Kilka dni temu, do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Z relacji mężczyzny wynikało, że jego 12-letni syn, grający na komputerze w popularną grę internetową, nawiązał poprzez komunikator kontakt z innym użytkownikiem tej gry. W trakcie konwersacji, pod pretekstem otrzymania darmowych przedmiotów w grze, gracz przesłał 12-latkowi kod QR. Po zeskanowaniu tego kodu, chłopiec miał otrzymać darmowe przedmioty do wykorzystania. Jednak po zeskanowaniu kodu, nic się wydarzyło.

Kilka dni później, ojciec chłopca otrzymał rachunek za telefon, z którego korzystał syn. Wartość należności wynosiła kilkaset złotych. Zaniepokojony mężczyzna skontaktował się z operatorem, gdzie uzyskał informację, iż kilka dni wcześniej numer, z którego korzystał syn został obciążony płatnymi usługami.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że nieodpowiedzialne korzystanie z gier komputerowych może nieść za sobą wiele zagrożeń. Rozmawiajmy z dziećmi o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, przestrzegajmy również przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem komunikatorów.

źródło: KPP Kolbuszowa

23-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)