REKLAMA
REKLAMA

Policjanci doskonalili swoje umiejętności narciarskie (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY/PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu na terenie jednej ze stacji narciarskiej w powiecie bieszczadzkim zorganizowano szkolenie skierowane do policjantów garnizonu podkarpackiego, którzy w okresie zimowym pełnią służbę w nieetatowych zespołach narciarskich.

Funkcjonariusze pod okiem policyjnego instruktora narciarstwa doskonalili swoje umiejętności, aby jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo na stokach województwa podkarpackiego.

– Rozpoczęły się ferie zimowe w kilku województwach, więc na stokach pojawi się więcej turystów. Policja w najbardziej popularnych miejscach organizować będzie narciarskie patrole. Aby jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających w górach i korzystających ze stoków narciarskich, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zorganizował doskonalenie zawodowe dla policyjnych narciarzy – informuje Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych.

Dzięki porozumieniu między Komendą Główną Policji, a Polskim Związkiem Narciarskim grupa policjantów zdobyła uprawnienia instruktora PZN, by później prowadzić szkolenia w jednostkach.

463-281095

– Mundurowi doskonalili swoje umiejętności m.in. z zakresu techniki jazdy na nartach, bezpiecznej jazdy podczas działań pomocowych i ratowniczych. W doskonaleniu zawodowym zwracano uwagę na podstawowe przepisy regulujące zasady zachowania się na zorganizowanych terenach narciarskich oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkoleniu brało udział 13 policjantów. Każdy z nich musiał wyrazić chęć pełnienia takich służb, bo są to zadania poza standardowymi obowiązkami etatowymi – dodaje KPP w Ustrzykach Dolnych.

463-280995

W Polsce systematycznie wzrasta liczba zwolenników aktywnego wypoczynku, oprócz dostarczania wrażeń estetycznych i relaksu niesie za sobą również zagrożenia. Na stokach dochodzi do nieodpowiedzialnych i ryzykownych zachowań. Głównym zadaniem policyjnych patroli jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu, a także wypadkom na nartach. Funkcjonariusze przypominają o obowiązku jazdy w kaskach ochronnych na nartach i deskach snowboardowych osobom poniżej 16 roku życia.

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne


15-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)