REKLAMA
REKLAMA

Policjanci z Ustrzyk Dolnych najlepszą parą patrolową na Podkarpaciu! (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zwyciężyli w tegorocznym, podkarpackim finale ogólnopolskiego konkursu par patrolowych „Patrol Roku 2024”. To oni, wraz z funkcjonariuszami ze Stalowej Woli, będą reprezentować garnizon podkarpacki w finale XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji, które odbędą się w Słupsku.

Wojewódzki finał konkursu odbył się wczoraj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Uczestników przywitała Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Marta Tabasz-Rygiel. W zmaganiach uczestniczyły reprezentacje wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji z Podkarpacia – w sumie 21 par patrolowych. To policjanci prewencji, którzy na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowych i interwencyjnych. Stawką był tytuł najlepszej pary patrolowej na Podkarpaciu i przepustka do ogólnopolskiego finału konkursu „Patrol Roku”.

Finaliści konkursu zmierzyli się w trzech konkurencjach: teście wiedzy zawodowej, strzelaniu z broni palnej i pokonaniu policyjnego toru przeszkód. Umiejętności uczestników oceniała komisja sędziowska, w skład której wchodzili eksperci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W trakcie odbywającego się konkursu par patrolowych „Patrol Roku 2024” uczestnicy turnieju oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oddali hołd poległemu na służbie żołnierzowi.

Po zaciętej rywalizacji tytuł najlepszej pary patrolowej na Podkarpaciu wywalczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych – sierż. Grzegorz Fendryk oraz st. post. Marek Hyleński. Drugie miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli – st. sierż. Patryk Rzeźnikiewicz oraz st. sierż. Artur Kamiński.

To właśnie te dwie pary będą reprezentować podkarpacki garnizon w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu, w Szkole Policji w Słupsku. Trzecie miejsce zajęła para patrolowa z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – sierż. Kamil Pąprowicz oraz post. Szymon Kalinowski.

Puchary i nagrody dla najlepszych par wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Organizację wojewódzkiego etapu konkursu wspierał Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie

źródło: KWP Rzeszów

 


13-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)