REKLAMA
REKLAMA

Policyjny pościg ulicami miasta za 16-latkiem

JASŁO / PODKARPACIE. Najpierw zabrał samochód swojej matce, a później popełniając szereg wykroczeń, uciekał przed policjantami ulicami Jasła. Został zatrzymany po pościgu. Teraz 16-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

W miniony piątek, dyżurny jasielskiej komendy został powiadomiony o tym, że 16-latek zabrał samochód swojej matce i odjechał. Policjanci natychmiast przystąpili do działań poszukiwawczych. Sprawdzali drogi oraz miejsca, w które nastolatek mógł się udać.

Po godz. 23, ustalili, że chłopak może przebywać w rejonie ul. Przemysłowej i Towarowej w Jaśle. W trakcie patrolu, funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zauważyli niebieską skodę, którą miał się poruszać 16-latek. Natychmiast spróbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Chłopak widząc radiowóz oraz włączone sygnały świetlne od razu przyspieszył i zaczął uciekać.

Jadąc ul. Lwowską poruszał się z bardzo dużą prędkością przekraczając linie ciągłe i najeżdżając na powierzchnie wyłączone z ruchu. Kiedy dojechał do skrzyżowania z ul. Bieszczadzką, skręcił w lewo z pasa ruchu przeznaczonego do skrętu w prawo. Następnie kontynuował ucieczkę w kierunku Krosna.

Nastolatek zatrzymał pojazd, kiedy zobaczył niebieskie światła kolejnego radiowozu, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Podczas kontroli 16-latek oświadczył policjantom, że uciekał, ponieważ nie miał prawa jazdy.

Skoda została zabezpieczona na policyjnym parkingu, a nieletni trafił pod opiekę swojej babci.

Nastolatek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem rodzinnym.

dl / KPP Jasło

10-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)