REKLAMA
REKLAMA

Polisa turystyczna – czego nie może w niej zabraknąć?

Zagraniczne wyjazdy na letnie urlopy powoli wydają się coraz bardziej realne. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik o tym, co powinno znaleźć się w polisie turystycznej, która zapewni Ci kompleksową ochronę oraz sprawi, że będziesz czuć się bezpiecznie podczas wymarzonych wakacji.

Assistance

Wbrew pozorom jest to usługa, która może okazać się bardzo przydatna podczas podróży na wakacje. Dzięki assistance w razie wypadku, kolizji lub innej nieprzewidzianej sytuacji otrzymasz pomoc finansową, prawną lub medyczną. Zanim jednak zdecydujesz się na wykupienie tego pakietu, powinieneś sprawdzić, czy ubezpieczyciel oferuje usługi assistance poza granicami Polski. Miej na uwadze, że taka opcja może być nieco droższa. Poznaj ofertę assistance Europa
https://www.polisaturystyczna.pl/produkty/europa-car-assitance
.

Koszty leczenia

Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz potrzebować pomocy medycznej, a poza granicami Polski tego typu usługi są bardzo drogie. W wielu zagranicznych kurortach turystycznych nie ma dostępu do publicznej służby zdrowia i dla przyjezdnych zostają tylko prywatne kliniki. Z ubezpieczeniem turystycznym rachunki za usługi, świadczone w tego typu ośrodkach, nie powinny być dla Ciebie straszne. Ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty, a Ty będziesz mógł spokojnie powrócić do zdrowia.

OC

Życie jest przewrotne i może być tak, że podczas wakacyjnego urlopu to ty spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie. W takiej sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe pomoże Ci uniknąć finansowych konsekwencji i pokryje koszty odszkodowań dla ofiar wypadku. Pamiętaj jednak, że w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) znajdziesz wszystkie sytuacje, które uprawniają ubezpieczyciela do odmowy pomocy. Warto więc, żebyś jeszcze przed zakupem polisy zapoznał się z zapisami tego dokumentu.

NNW

W sytuacji, gdy po nieszczęśliwym wypadku Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, nie zostaniesz bez pomocy. Firma ubezpieczeniowa wypłaci Ci środki na leczenie lub rehabilitację. Jeśli w wyniku wypadku umrzesz, pieniądze zostaną przelane rodzinie lub osobom, które za życia do tego upoważniłeś.

Ochrona bagażu

Wakacyjne zamieszanie i podekscytowanie związane z podróżą mogą nieco osłabić Twoją czujność, a złodzieje tylko na to czekają. Jeśli przydarzy Ci się utrata lub kradzież bagażu, otrzymasz pomoc od ubezpieczyciela. Firma zwróci Ci poniesione koszty, pod warunkiem, że pokażesz paragony, które będą stanowić dowód zakupów.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Koronawirus wprowadził wiele niepewności, a to, jak dynamicznie wpływa na sytuację na świecie, sprawia, że nigdy nie możesz być pewny wyjazdu. Warto więc ubezpieczyć poniesione koszty i w razie rezygnacji skorzystać z polisy turystycznej.

Gdzie kupić polisę turystyczną?

Najlepszym pomysłem jest zajrzenie do Internetu, w którym znajdziesz ogólnodostępne oraz darmowe kalkulatory ubezpieczeniowe. Wystarczy tylko, że wpiszesz do formularza kilka informacji o sobie oraz oczekiwaniach względem potencjalnej polisy, by otrzymać dostęp do listy ofert od renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie turystyczne powinno składać się z określonych elementów, by otaczać nad Twoją głową kompleksowy parasol ochronny. Nie zapomnij o przeczytaniu OWU i decyduj się wyłącznie na oferty popularnych ubezpieczycieli. Dzięki temu unikniesz rozczarowań.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

07-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: