REKLAMA
REKLAMA

Pomysł budowy ronda przypadł Wam do gustu. WYNIKI głosowania!

SANOK / PODKARPACIE. Tydzień temu zapytaliśmy Państwa, co sądzicie o pomyśle budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego, Jana Pawła II i II Pułku Strzelców Podhalańskich w Sanoku. Sama publikacja była pokłosiem interwencji, która wpłynęła do naszej redakcji. Niebezpieczne skrzyżowanie w Sanoku. Wybudować rondo? (ANKIETA, FOTO)

Grafika poglądowa.

– Aby zmniejszyć liczbę kolizji, trzeba tu zastosować ruch okrężny, który jest o wiele wygodniejszy i bezpieczniejszy! – argumentował Internauta, która napisał do naszej redakcji.

Jak już informowaliśmy, wymienione ulice mają trzech zarządców: Dmowskiego to droga wojewódzka, Jana Pawła II to ulica powiatowa, z kolei II Pułku Strzelców Podhalańskich jest ulicą miejską.

Po tygodniu głosowania postanowiliśmy zamknąć ankietę i podzielić się z Państwem wynikami.

W ankiecie oddano 871 głosów. 569 z nich było „za” pomysłem wybudowania ronda na tym skrzyżowaniu, co stanowi 65% oddanych głosów. 302 głosy były „przeciw” 35 %.

Wyniki głosowania.

Skrzyżowanie w policyjnych statystykach

– Na wskazanym skrzyżowaniu w bieżącym roku odnotowano 7 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadki drogowe i 5 kolizji – informuje kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przejął Dmowskiego

Czy sami zarządcy poszczególnych traktów rozważali wprowadzenie ruchu okrężnego na tym skrzyżowaniu? Na odpowiedzi czekamy ze Starostwa Powiatowego w Sanoku oraz z Urzędu Miasta w Sanoku. Odpowiedź otrzymaliśmy natomiast z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, który jest odpowiedzialny za ulicę Dmowskiego.

– Odcinek drogi wojewódzkiej w Sanoku obejmujący przedmiotowe skrzyżowanie został przez tut. Zarząd przejęty od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z dniem 1 lutego 2020 roku. Od tego czasu do PZDW nie wpłynęły żadne wnioski od użytkowników drogi, Policji czy służb utrzymaniowo-nadzorujących, dotyczące konieczności przebudowy tego skrzyżowania. Nie mamy wiedzy czy takie wnioski były w poprzednich latach kierowane do GDDKiA – zaznacza Aldona Gujda, specjalista ds. Informacji Publicznej w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Lekarz czy urzędnik? Lekarze z PSNLiN mówią jak jest! / tvPolska.pl

02-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)