REKLAMA
REKLAMA

Potrącił mężczyznę i uciekł! W tle sprawy narkotykowe

SANOK / PODKARPACIE. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 19-latek. Młody mężczyzna spowodował kolizję, a kiedy pokrzywdzony chciał go zatrzymać, ten go potrącił, przewiózł kilka metrów na masce samochodu, a gdy upadł na ziemię, odjechał. Mieszkaniec powiatu sanockiego podejrzany jest o narażenie potrąconego mężczyzny na utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 19-latek odpowie także w warunkach recydywy za przestępstwa narkotykowe.

Do zdarzenia doszło w grudniu na terenie Sanoka. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący pojazdem marki Audi, dwukrotnie doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Kiedy poszkodowany próbował go zatrzymać, kierujący audi potrącił go, a następnie przewiózł kilka metrów na masce swojego samochodu. Po upadku pokrzywdzonego na jezdnie, kierowca audi odjechał z miejsca, nie udzielając mu żadnej pomocy.

W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze wydziału kryminalni ustalili, że audi, mógł wówczas kierować 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, gdzie może przebywać 19-latek i tam pojechali. Na miejscu zastali młodego mężczyznę w towarzystwie swojego 22-letniego znajomego. Funkcjonariusze ujawnili przy 22-latku woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Po zbadaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana.


Zdjęcie poglądowe

Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego 19-latek usłyszał zarzuty narażenia potrąconego mężczyzny na utratę zdrowia i życia. Mieszkaniec powiatu sanockiego podejrzany jest także o posiadanie i udzielenie środków odurzających w warunkach recydywy.

Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego 19-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Wobec 22-latka podejrzanego o posiadanie substancji odurzających, prokurator został dozór policyjny.

KPP Sanok

30-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)