REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany! (FOTO)

HACZÓW / PODKARPACIE. Nielegalną plantację, liczącą ponad 2 tysiące konopi indyjskich, ujawnili i zlikwidowali brzozowscy policjanci wydziału kryminalnego. Na gorącym uczynku, podczas ścinania krzewów funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Gdyby pozyskana z tego źródła marihuana trafiła na rynek, to mogła osiągnąć wartość od 1,5 do 2 mln złotych. W realizacji tej sprawy brzozowscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Plantacja znajdowała się na terenie gminy Haczów w ustronnym i zakrzaczonym miejscu, oddalonym od pobliskich zabudowań, do którego dostęp był utrudniony. Na pięciu poletkach, liczących po kilkadziesiąt metrów kwadratowych każde rosły krzewy konopi indyjskich.

W poniedziałek rano w tym miejscu pojawili się mężczyźni, którzy zaczęli ścinać rośliny. Już chwilę później odbywaj znaleźli się w rękach policjantów wydziału kryminalnego. 28 i 33-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie krzewy z nielegalnej plantacji. Łącznie wycięto ponad 2 tys. roślin konopi indyjskich, w różnej fazie wzrostu. Jak się okazało, plantacja należała do 28 i 33-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Podczas przeszukania w samochodzie, którym przyjechali mężczyźni, brzozowscy kryminalni ujawnili kominiarki i noże, które służyły im do wycinania roślin.

Zatrzymany 28 i 33-latek już usłyszeli zarzut uprawy i zbiorów ziela konopi indyjskich. Nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Decyzją Sądu Rejonowego w Brzozowie, na wniosek prokuratury wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP BrzozówZOBACZ RÓWNIEŻ:

SOLINA: Awantura rodzinna? Mężczyzna groził, że skoczy z zapory!

Zdjęcie poglądowe. Arch. redakcji.Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


17-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)