REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

POWIAT SANOCKI. Starostwo Powiatowe w Sanoku organizuje konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Do konkursu zaproszeni są mieszkańcy powiatu sanockiego. Odbędzie się on w dwóch kategoriach: plama tradycyjna i palma współczesna. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne. Warto wziąć udział w konkursie, ponieważ na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca br. Organizatorzy proszą o dokonanie zgłoszenia o zamiarze uczestnictwa w konkursie poprzez pocztę elektroniczną na adres promocja@powiat-sanok.pl (temat informacji: „konkurs wielkanocny”) lub na adres Wydział Promocji, Starostwo Powiatowe ul. Rynek 1 38- 500 Sanok. Wykonujący palmę powinni przygotować kartę zawierającą następujące dane: imię i nazwisko lub zespół wykonujący pracę (nazwisko opiekuna), adres. 

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia 2023 r. ok. godz. 13.30 na Rynku Galicyjskim Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.

REGULAMIN KONKURSU (KLIKNIJ)

źródło: red., Powiat Sanocki
fot. nagłówkowe – archiwum redakcji


11-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)