REKLAMA
REKLAMA

Praca nad Soliną przy powstającej kolejce gondolowej (VIDEO, ZDJĘCIA)

Praca nad Soliną przy powstającej kolejce gondolowej (VIDEO, ZDJĘCIA)

SOLINA / BIESZCZADY. Trwa budowa inwestycji Grupy PFR oraz PKL w Solinie. Nowy ośrodek turystyczny wraz z widokową koleją gondolową już latem zostaną udostępnione dla odwiedzających Bieszczady. Dzięki powstającej atrakcji skorzystają nie tylko turyści ale i mieszkańcy regionu. Powstają bowiem dodatkowe miejsca pracy, na które można już teraz aplikować.

Budowa nowego ośrodka turystycznego Grupy PKL i PFR nabiera tempa. Powstały już obie stacje kolei gondolowej, wieża widokowa, podpory i karczma regionalna. Zamontowane zostały wszystkie gondole, którymi już latem tego roku turyści będą mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy Bieszczad, Jezioro Solińskie oraz zaporę z zupełnie nowej perspektywy. Nowej perspektywy nabiera także rynek pracy nad Soliną. Ośrodek Grupy PKL i PFR to miejsce, w którym znajdą zatrudnienie wykwalifikowani pracownicy związani z turystyką i gastronomią.

W nowym ośrodku PKL w Solinie zatrudniliśmy już 15 osób na technicznych stanowiskach związanych z obsługą kolei linowej, a także na stanowiska kierownicze, usługowe, administracyjne i biura obsługi klienta. Wszyscy nowi pracownicy Grupy PKL są mieszkańcami Podkarpacia. Dla nas to bardzo ważne, ponieważ poprzez zapewnienie nowych miejsc pracy wpisujemy się w codzienność mieszkańców regionu oraz jego rozwój. Trwa właśnie rekrutacja pracowników ośrodka PKL Solina, dlatego zachęcamy do aplikowania i współpracy pełnej ciekawych wyzwań w wyjątkowej lokalizacji i firmie – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu Polskich Kolei Linowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SOLINA. Historyczna inwestycja! Kolejka gondolowa będzie wizytówką (VIDEO, ZDJĘCIA)

Grupa PKL i PFR tworząc inwestycję w Solinie zadbała o każdy detal. Powstający ośrodek będzie nowoczesny, a turyści odwiedzający to miejsce będą mogli już latem tego roku spędzić bardzo wyjątkowo swój wolny czas. PKL przygotowały całodzienne atrakcje, z których będą mogły skorzystać zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby dorosłe. Nowa atrakcja dla turystów będzie stanowić niezapomnianą rozrywkę, zaś dla mieszkańców Soliny, Bieszczad, a nawet całego podkarpacia jest szansą na rozwój zawodowy i pracę w firmie posiadającej ponad 85 lat tradycji funkcjonowania w głównych i wyjątkowych lokalizacjach turystycznych w Polsce.

Gmina angażując się w projekt budowy nowej atrakcji turystycznej w Bieszczadach stawiała sobie za cel nie tylko rozwój lokalnej oferty turystycznej, ale także utworzenie nowych miejsc pracy w Solinie. Dla mnie jako wójta ważne jest to, aby zatrzymać ludzi młodych na miejscu w naszej gminie, żeby nie musieli wyjeżdzać za granicę do pracy. Inwestycja Polskich Kolei Linowych oraz Grupy PFR jest szansą dla mieszkańców naszego regionu na znalezienie zatrudnienia w firmie, która jest liderem branży turystycznej w Polsce – mówi Adam Piątkowski, Wójt Gminy Solina.

W powstającym w Solinie ośrodku turystycznym znajdzie zatrudnienie nawet ponad 100 osób w różnych obszarach: technicznym, obsługi handlowej, gastronomii, oraz artystycznej – animatorzy, obsługa parku tematycznego, jak i wielu innych specjalistów. Obecnie Grupa PKL prowadzi rekrutację do ośrodka w Solinie na stanowiska: Manager kawiarni, Manager karczmy, Szef kuchni, Sous Chef. Również trwają aktualnie rekrutacje na stanowiska liniowe w obszarze gastronomii – kucharz, kelner, barman, barista, pomoc kuchenna, pizzer. Szczegóły naborów i ogłoszenia rekrutacyjne dostępne są na stronie PKL.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) to grupa finansowa oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Naszymi priorytetami są: inwestycje infrastrukturalne, innowacje, rozwój przedsiębiorczości, eksport i ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw, wsparcie samorządów oraz realizacja programu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Realizujemy Tarczę Finansową PFR – program, w ramach którego od kwietnia 2020 r. przekazaliśmy w ramach pomocy w walce ze skutkami pandemii 68 mld zł dla 370 tys. firm.

źródło: PKL – materiały nadesłane, Red.

28-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)