REKLAMA
REKLAMA

Presja ma sens! TLK Wetlina zostaje w Bieszczadach! (VIDEO)

– TLK Wetlina zostaje w Bieszczadach! – przekazuje Jerzy Zuba, radny Rady Powiatu Sanockiego, zaangażowany w sprawy kolei w tej części województwa.

– Ministerstwo Infrastruktury na czele z Ministrami Andrzejem Adamczykiem i Andrzejem Bittelem, Posłami Pauliną Matysiak oraz Piotrem Uruskim, Kierownictwem PKP Intercity. Pociąg do podróży oraz PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Dziękuję! Wszyscy stanęliście murem za TLKWetlina. Serdecznie zapraszając do Zagórza – gościnnej, KOLEJOWEJ bramy Bieszczad! – napisał Jerzy Zuba.

12 stycznia zabierając głos z mównicy Sejmu RP za TLK Wetlina stanęła poseł Paulina Matysiak z Partii Razem Po negatywnej odpowiedzi PKP IC na apel Rady Powiat Sanocki w przedmiotowej sprawie. Nagranie od 3:40. 

fot. arch. prywatne

– To multipartyjne zainteresowanie losami TLK Wetlina daje mi nadzieję (graniczącą z pewnością) na ocalenie tak bardzo potrzebnego nam pociągu, jak również na to że do problemów polskiego transportu kolejowego można (a na pewno trzeba) podchodzić z ponadpartyjnej perspektywy! Bo PKP to nasze WSPÓLNE NARODOWE DOBRO ????????. Wszystkich Polek i Polaków bez względu na przekonania polityczne. Oczywiście moje działania i kontakty były jednymi z wielu podejmowanych w temacie TLK Wetlina przez wiele innych osób (m.in. Igor Wójciak) Głęboko wierzę w to, że nasze wspólne wysiłki już niebawem zaowocują finalnym sukcesem – pisał 12 stycznia w mediach społecznościowych Jerzy Zuba.

O próbach likwidacji połączenia rozpoczęto debatować w ubiegłym roku: Likwidacja relacji kolejowej Zagórz – Kraków? Jest odpowiedź PKP Intercity

video: sejm.gov.pl / arach. prywatne, Jerzy Zuba – fb

fot. arch. redakcji

14-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)