REKLAMA
REKLAMA

Protest rolników. Utrudnienia na krajowej 84 w powiecie leskim!

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Dzisiaj na odcinku drogi krajowej nr 84 przewidywane są utrudnienia w ruchu. Mają one związek z planowanym protestem rolników. Utrudnień należy się spodziewać w godzinach przedpołudniowych na trasie Postołów- Glinne.

Planowany protest ma się rozpocząć około godziny 10.30. Rolnicy będą się przemieszczać swoimi pojazdami drogą krajową nr 84, na trasie Postołów-Glinne.

W związku z planowanym protestem apelujemy o ostrożność i ewentualny wybór alternatywnych tras przejazdu.

Postulaty rolników

– Wszyscy rolnicy zgadzają się co do trzech głównych postulatów, które były prezentowane podczas rozmów – mówi prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz. – Rolnicy nie zgadzają się na wdrażanie Zielonego Ładu oraz na import produktów rolnych z Ukrainy i domagają się wsparcia hodowli zwierząt.

Planowany na najbliższy piątek protest jest po to, aby konsumenci dowiedzieli się, z jakimi problemami borykają się rolnicy. Jest to protest także w ich obronie, w obronie zdrowej, polskiej żywności.

Rozmówcy zwracali ponadto uwagę na brak opłacalności we wszystkich sektorach produkcji rolnej. Wśród kolejnych postulatów przedstawicieli rolniczego samorządu znalazły się: przyspieszenie wypłat dopłat bezpośrednich i pomocy suszowej oraz uproszczenie mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej. Przedstawiciele samorządu podkreślali przy tym, że u progu wiosennych prac polowych rolnicy nie mają wystarczających dochodów, aby zakupić niezbędne środki do produkcji.

KPP Lesko / gov.pl

09-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)