REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość samochodowa na celowniku służb (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Zatrzymane BMW i Mercedes za sumę pół miliona złotych to efekt współpracy Straży Granicznej z Podkarpacia z funkcjonariuszami Policji.

5 lutego we Wrocławiu funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Bieszczadzkiego OSG oraz Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji uzyskali informację, że luksusowe BMW X5 zostało przywłaszczone z wypożyczalni samochodów znajdującej się na terytorium Francji. Po dokonaniu niezbędnych sprawdzeń pojazd o szacunkowej wartości 320 tys. złotych został zabezpieczony, a dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci.

Tego samego dnia w Hureczku, nieopodal Przemyśla, strażnicy graniczni z Placówki PSG w Medyce, Wydziału Operacyjno-Śledczego BiOSG wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie przeprowadzili wspólne działania. Na jednej z prywatnych posesji ujawniono samochód marki Mercedes GLC 300D 4matic na włoskich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało, auto zostało utracone niespełna tydzień wcześniej i było w zainteresowaniu włoskich służb. Pojazd nie posiadał dokumentów rejestracyjnych oraz był już w częściowym demontażu. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, na miejscu zdarzenia zatrzymano dwóch obywateli RP w wieku 35-lat. Wartość zatrzymanego auta oszacowano na 250 tys. złotych. Dalsze czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze policji.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG samodzielnie lub we współpracy z innymi służbami odzyskali już 19 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 2,5 mln złotych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

07-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)