REKLAMA
REKLAMA

Przydomowe oczyszczalnie ścieków. Gmina Ustrzyki Dolne prowadzi nabór

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Gmina Ustrzyki Dolne prowadzi nabór na dofinansowanie inwestycji związanych z budową przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Sołectw: Jureczkowa, Liskowate, Wojtkowa i Wojtkówka, które zapewnią oczyszczanie w stopniu umożliwiającym odprowadzanie ich do gleby lub wody, zgodnie z przepisami ochrony środowiska.

Dofinansowanie inwestycji może zostać udzielone osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej w miejscu jej realizacji i posiadającym tytuł prawny do nieruchomości. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest likwidacja zbiornika bezodpływowego, a w zamian budowa przydomowej oczyszczalni ścieków.

Dofinansowanie jest udzielane na podstawie złożonego wniosku, który będzie podlegać weryfikacji w zakresie spełnienia określonych wymagań.

Wnioski oraz szczegółowy regulamin dostępne są w załącznikach oraz w Urzędzie w pokoju nr A 1.4. Termin składania wniosków obowiązuje od 1 czerwca 2023 r. do 31 lipca 2023 r. Maksymalna wartość udzielonego dofinansowania wynosi 7000 zł i obejmuje częściowy zwrot wydatków poniesionych na zakup i montaż wyłącznie nowych przydomowych oczyszczalni.

Załączniki:

1) Uchwała Nr LXVI/894/23 Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Ustrzyki Dolne na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Ustrzyki Dolne obejmującym Sołectwa Jureczkowa, Liskowate, Wojtkowa oraz Wojtkówka;

2) Wzór wniosku wraz z klauzulą RODO;

3) Oświadczenie o wykonaniu przydomowej oczyszczalni ścieków;

4) Zarządzenie Burmistrza Ustrzyk Dolnych w sprawie ogłoszenia terminu składania wniosków w ramach udzielenia dotacji celowej z budżetu Gminy Ustrzyki Dolne na dofinansowanie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Ustrzyki Dolne obejmującym Sołectwa: Jureczkowa, Liskowate, Wojtkowa i Wojtkówka.

Gmina Ustrzyki Dolne

29-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)