REKLAMA
REKLAMA

Pustułka na sanockim deptaku (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Początkiem tygodnia z wieży sanockiej Fary, na pierwszy lot wybrała się pustułka zwyczajna. Jest to drapieżny ptak z rodziny sokołowatych. Pustułka wylądowała na deptaku. 

– Ponieważ ptak nie dał rady wrócić do swojego gniazda zawiadomiłem Straż Miejską, a pustułka zawieziona została do klinki dla zwierząt w Przemyślu – relacjonuje Ryszard Rygliszyn, Prezes Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku.

W kolejnych dniach napłynęły zgłoszenia m.in o znalezionym drapieżnym ptaku na terenie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Sanoku. O czym należy pamiętać?

– Gatunkowa ochrona zwierząt – jedna z form prawnej ochrony przyrody obejmująca ochroną konkretne gatunki zwierząt i wprowadzająca wobec nich określone zakazy, takie jak np. zakaz zabijania, okaleczania, transportu, pozyskiwania, przetrzymywania, posiadania żywych zwierząt, posiadania zwierząt martwych lub ich części, niszczenia siedlisk i ostoi, wybierania, posiadania oraz przechowywania jaj i inne. W razie znalezienia zwierząt lub ptaków należy pamiętać by powiadamiać odpowiednie służby – dodaje nasz rozmówca. 

foto: nadesłane

26-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)