REKLAMA
REKLAMA

Rajd po granicy skończył się mandatem

Rajd po granicy skończył się mandatem

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z placówki w Wojtkowej ujawnili Polkę oraz Niemca, którzy skuszeni pamiątkowym „selfie” ze znakiem granicznym weszli na pas drogi granicznej. Zbliża się sezon turystyczny – przypominamy zasady przebywania w rejonie przygranicznym.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca na odcinku polsko-ukraińskiej granicy ochranianej przez funkcjonariuszy z placówki SG w Wojtkowej. Strażnicy monitorujący granicę z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń zauważyli dwie osoby, które podróżując rowerami, wjechały na pas drogi granicznej. Osoby zbliżyły się do znaku granicznego i zorganizowały sobie sesję ze znakiem granicznym. Patrol SG ustalił, że była to Polka oraz obywatel Niemiec przebywający na Podkarpaciu w celach turystycznych. Mieli świadomość, że nie wolno zbliżać się do linii granicy jednak pokusa wykonania zdjęcia była silniejsza. Oboje zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych.

Przypominamy:
Na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009r.

Na całym odcinku podkarpackiej granicy z Ukrainą, z wyjątkiem oznakowanych szlaków turystycznych w Bieszczadach, obowiązuje zakaz wejścia na ten 15-metrowy pas (pas drogi granicznej) mierzony od linii granicy. Wzdłuż granicy ustawione są wyraźne tablice ostrzegawcze: „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione”.

Wejście na pas drogi granicznej to wykroczenie, za które grozi mandat do 500 złotych. W określonych przypadkach — w sytuacji przekroczenia granicy, czyn może być zakwalifikowany jako przestępstwo.

Zachęcamy do stosowania się do znaków umieszczonych wzdłuż granicy państwowej.
Ograniczy to liczbę interwencji mundurowych, a odwiedzjącym rejon przygraniczny nieprzyjemnych konsekwencji.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

 


19-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)