REKLAMA
REKLAMA

Remont ważnej drogi w Bieszczady. Wbito pierwszą łopatę (ZDJĘCIA)

ŚREDNIA WIEŚ / PODKARPACIE. 68 milionów złotych – tyle będzie kosztować kolejna inwestycja drogowa w naszym województwie. Uroczyście „wbito pierwszą łopatę” pod rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 894 Hoczew-Czarna na odcinku Hoczew-Polańczyk (16 bm.).

Przedsięwzięcie współfinansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020. Ponad 58 mln złotych pochodzi z Funduszy Europejskich, a 10 milionów złotych z budżetu Województwa Podkarpackiego. Przebudowie w oparciu o zgłoszenie robót niewymagających pozwolenia na budowę podlega ok. 2,6 km, a pozostały odcinek ok. 8,4 km, wraz ze wszystkimi 12-toma mostami na potokach górskich, jest realizowany w oparciu o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, na podstawie przepisów tzw. specustawy drogowej. Długość realizowanego odcinka to łącznie blisko 11 km.

Zakres prac przewidzianych inwestycji obejmuje m.in.: wykonanie przebudowy i rozbudowy istniejącej drogi wojewódzkiej (do klasy Z /G), przebudowę mostów i przepustów na potokach górskich, rozbudowę skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 893 i 894 w m. Hoczew, budowę ronda w miejscu obecnego skrzyżowania DW 894 z DW 895 w Myczkowie, wykonanie nasypów i wykopów wraz z umocnieniem skarp, przebudowę chodników, zatok autobusowych, poboczy, budowę zjazdów indywidualnych i publicznych.

Pierwsi podróżujący mają pojechać nową drogą już pod koniec października. Liderem wykonywanych robót jest firma „Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie”, a partnerem Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych.

Generalnym założeniem i głównym celem przebudowy jest wzmocnienie i poszerzenie konstrukcji drogi. Docelowo będzie ona miała dwa pasy ruchu z utwardzonymi poboczami, powstanie około 80 tys. m2 z tzw. cichej nawierzchni. Wzdłuż przedmiotowej drogi powstanie około 8 km nowego chodnika, jednak zasadniczym elementem tej przebudowy są mosty, których powstanie aż 12. – mówił Andrzej Zygar, prezes Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

Na początku III kwartału br. planowane jest uzyskanie decyzji ZRID dotyczącej kolejnego etapu inwestycji czyli „Przebudowa/rozbudowa DW 895 na odcinku Solina – Myczków od, którego wykonawcą będzie firma BUDIMEX S.A. Długość remontowanego odcinka DW 895 wynosi ponad 6 km.

źródło: UMWP
foto: Anna Magda


17-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)