REKLAMA
REKLAMA

Sanok będzie miał nowy most! Rząd PiS przekazuje 70 mln zł na budowę (VIDEO, ZDJĘCIA)

Sanok będzie miał nowy most! Rząd PiS przekazuje 70 mln zł na budowę (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dzisiaj w Sanoku decyzję o przekazaniu ponad 70 mln złotych dofinansowania na budowę nowego mostu na Sanie! Kwota stanowi 80% wartości całego zadania.


grafika poglądowa / most: Sweco Polska SP. Z O.O. dla UM Sanok, materiały nadesłane

Nowy most będzie przedłużeniem ul. Sobieskiego i połączy się z ul. Gajową. Sąsiadująca z przeprawą infrastruktura drogowa zostanie gruntownie zmodernizowana.

Jak informował ostatnio burmistrz Tomasz Matuszewski, względem pierwotnego projektu mostu doszło do zmiany i most będzie miał 275 m długości, a nie jak wcześniej zakładano 130 m. Będzie miał szerokość 17,9 m, z obustronnym ciągiem pieszo-rowerowym i dwukierunkowej jezdni o szerokości 6 metrów – każdy pas będzie miał po 3 m.

Przeprawa mostowa zostanie wybudowana w ramach programu „Mosty dla regionów”. Dzisiaj na wieży widokowej przy Zamku w Sanoku, podpisana została decyzja o przekazaniu przez rząd PiS kwoty 70,4 mln złotych na realizację inwestycji. To 80% wszystkich kosztów, jakie trzeba będzie ponieść w związku z budową.

Sanok otrzymał 70,4 mln zł dofinansowania na budowę przeprawy o długości 275 m, budowę i przebudowę dróg dojazdowych oraz skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 866. Inwestycja umożliwi bezpieczny i komfortowy dojazd do największego w Polsce skansenu oraz nowych osiedli domków jednorodzinnych – czytamy w krótkim komunikacie Ministerstwa Infrastruktury w mediach społecznościowych (Fb).

Pod koniec maja, burmistrz Matuszewski informował również, że podpisany został przetarg na budowę mostu.

Podpisałem dokumentacje SWZ (Specyfikacja warunków zamówienia) umożliwiającą rozpoczęcie procedury wyboru wykonawcy na budowę mostu przez rzekę San pn. Budowa mostu na rzece Sanok wraz z budową dróg dojazdowych i skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 (ul. Królowej Bony). Posiadamy Projekt Wykonawczy, którty wykonała firma Sweco z Krakowa. Wartość dokumentacji projektowej z nadzorem autorskim: 1 505 858,25 zł – podawał burmistrz w mediach społecznościowych (Fb).

Przypomnijmy, że decyzję o przyznaniu dofinansowania w ramach programu „Mosty dla regionów” ogłaszał w Sanoku w czerwcu 2021 roku premier Mateusz Morawiecki.

W relacji z wizyty w grodzie Grzegorza w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej czytaliśmy, że most to nie tylko udogodnienia dla mieszkańców. To przede wszystkim szansa na dalszy rozwój miasta i regionu.

Sanok to piękna historia, ale to także wspaniała przyszłość. Jestem przekonany, że wiele osób będzie tutaj przyjeżdżało – nie tylko z Polski, ale ze świata – jeśli jeszcze lepiej rozwinie się infrastruktura – powiedział premier Morawiecki.

Szef rządu dodał, że Sanok jest miastem, które emanuje polską tradycją, kulturą i historią. Nowy most na rzece San to bardzo ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców miasta, ale także dla turystów. Inwestycja połączy dwie części miasta oraz dwie najważniejsze instytucje kultury – Muzeum Budownictwa Ludowego z Muzeum Historycznym w Sanoku.


foto: archiwum eSanok.pl

opis wizyty premiera: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Więcej w naszej RELACJI VIDEO.

TRANSMISJA NA ŻYWO Z PODPISANIA DECYZJI – 23.06.2023


wizualizacje (video i foto): Sweco Polska SP. Z O.O. dla UM Sanok / materiały nadesłane


26-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)