REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Dlaczego warto studiować Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Uczelni Państwowej?

Poznaj najważniejsze powody:

Kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne uwzględnia przedmioty teoretyczne i praktyczne. Zajęcia zostały dobrane w taki sposób, żeby studentów nauczyć zarówno podstaw prawnych zapewniania bezpieczeństwa Polski oraz Unii Europejskiej, jak również pokazać im zasady działania służb i podmiotów, które odpowiednie działania prowadzą.

Student uzyska wiedzę związaną z przyszłym zawodem, a także pozna przyczyny i przebieg ważnych konfliktów zbrojnych oraz działań podejmowanych przez służby specjalne. Dowie się więcej na temat aktualnej sytuacji na świecie dotyczącej zaistniałych zagrożeń w dziedzinie spraw gospodarczych, społecznych, konfliktów międzynarodowych.

Jakość kształcenia studentów bezpieczeństwa wewnętrznego zapewnia doświadczona kadra dydaktyczna z długoletnim stażem w służbach mundurowych i podmiotach cywilnych zarządzających bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.

Studiując w Sanoku, poza wiedzą potrzebną do pracy w podmiotach zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa i porządku publicznego, zyskasz także:

●możliwość zdobycia uprawnień detektywa (studia I stopnia)
●przygotowanie do egzaminu z kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (studia I stopnia)

Zdobędziesz wiedzę potrzebną do działania w obszarach:

► bezpieczeństwa i porządku publicznego (przygotowanie do służby w Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służbie Więziennej, Wojsku Polskim oraz pracy w Państwowym Ratownictwie Medycznym, GOPR)

► zarządzania kryzysowego (przygotowanie do pracy w wydziałach bezpieczeństwa organów i instytucji administracji rządowej i samorządowej oraz w firmach i instytucjach publicznych na stanowiskach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego, ekologicznego, itp.)

Mamy dla Ciebie doskonałe warunki do nauki i do spędzania wolnego czasu!

●Nasze Centrum Sportowo-Dydaktyczne to nowoczesna, w pełni wyposażona, pełnowymiarowa hala sportowa z zapleczem i widownią, sala fitness, sala rehabilitacyjna oraz siłownia. Dodatkowo Centrum posiada reprezentacyjną aulę wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Hala sportowa składa się z pełnowymiarowego boiska z nawierzchnią parkietową oraz pełnym zapleczem szatniowo-sanitarnym. Widownia może pomieścić około 300 osób. Hala służy nie tylko studentom Uczelni, ale także jest miejscem rozgrywania licznych turniejów wielu dyscyplin oraz rozgrywek ligowych. Z hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego korzystają m.in. siatkarze pierwszoligowego TSV Sanok, ekstraligowi unihokeiści Wilki Sanok.

●Posiadamy profesjonalnie wyposażone laboratoria, sale ćwiczeń, sale do zajęć praktycznych, sale wykładowe, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny.

●Planujemy rozbudowę bazy szkoleniowej o salę ćwiczeń – wyposażoną w trenażer laserowy do komputerowej symulacji strzelań oraz strzelnice na broń pneumatyczną. Zakupimy broń pneumatyczną oraz broń palną pozbawioną cech użyteczności, co umożliwi ćwiczenia z zakresu budowy, składania
i rozkładania typowych jednostek broni krótkiej i długiej.

●W trakcie nauki organizujemy wyjazdy na strzelnice otwarte i zamknięte (Lesko, Rymanów, Nowy Łupków, w celu nauki strzelania z broni sportowej i bojowej.
•W ramach działalności koła naukowego bezpieczeństwa wewnętrznego „VIS” rozwijamy zainteresowania związane ze strzelectwem sportowym i bojowym. Zamierzamy doskonalić znajomość zasad bezpieczeństwa, technik strzelania i obsługi broni. Będziemy poszerzać wiedzę na temat obecnego i dawnego uzbrojenia używanego w służbach bezpieczeństwa publicznego, Wojsku Polskim oraz w wybranych armiach świata. Planujemy także utworzenie drużyny strzeleckiej i udział w zawodach sportowych.

I na koniec: kropka nad i”

Obiekty Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku zlokalizowane przy ul. Mickiewicza od początku są związane z mundurem. Od czasu ich wybudowania w 1912 r. stacjonowały tutaj kolejno regiment piechoty austro-węgierskiej, następnie w czasach II RP – 2. Pułk Strzelców Podhalańskich, po II wojnie światowej żołnierze Wojsk Ochrony Pogranicza, a następnie funkcjonariusze Straży Granicznej (do dzisiaj w jednym z budynków).

Zapisz się i studiuj w Sanoku! www.up-sanok.edu.pl/rekrutacja

materiały nadesłane

03-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)