REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Kiedy zostaną posprzątane ścieżki rowerowe? (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosił się Internauta. – Ścieżka rowerowa na Dąbrówce cała w piasku – podkreślił na wstępie. Ścieżka leży w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich. Tam też udaliśmy się z pytaniem o wiosenne sprzątnie dróg.

– Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie zapiaszczonej ścieżki rowerowej. Wygląda na to, że nikomu nie zależy na bezpieczeństwie rowerzystów. Poza tym piach dostaje się w napęd roweru – zaznacza nasz Czytelnik.

W odpowiedzi na wystosowane zapytanie otrzymaliśmy informację, że usługi oczyszczania elementów pasa drogowego, w tym ścieżek rowerowych, zlecane są podmiotom zewnętrznym w ramach umowy na kompleksowe utrzymanie dróg.

– Z uwagi na wniesienie odwołania przez jednego z oferentów od wyników przetargu na „Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego – RDW Rymanów”, prace porządkowe rozpoczną się z opóźnieniem. Procedura odwoławcza może potrwać około miesiąca – przekazuje Joanna Szarata, Specjalista ds. Informacji Publicznej w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Biorąc powyższe pod uwagę, sprzątanie rozpocznie się w czerwcu, po zakończeniu procedury odwoławczej i wyłonieniu docelowego wykonawcy.

Czy nie można było ogłosić przetargu wcześniej? – Przetarg został ogłoszony z wyprzedzeniem. Czas postępowania wydłużył się ze względu na złożony charakter i liczne pytania wykonawców – podkreśla nasza rozmówczyni. 

Do zadań realizowanych w ramach umowy należy: koszenie traw, remont oznakowania i elementów bezpieczeństwa ruchu czy roboty remontowe na mostach.

– Posprzątanie obustronnych ciągów pieszo-rowerowych na ul. Krakowskiej w Sanoku o długości około 3,5 km jest jednym z zadań cząstkowych, ponieważ wymaga użycia sprzętu mechanicznego.

fot. nadesłane

04-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)