REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Lipcowy Męski Różaniec przeszedł ulicami Sanoka (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK: Lipcowy Męski Różaniec przeszedł ulicami Sanoka (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Tradycyjnie jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca ulicami Sanoka przeszedł Męski Różaniec. Nabożeństwo z powodzeniem odprawiane jest od maja 2022 roku i gromadzi dziesiątki mężczyzn wokół tej idei.

1 lipca br. o godzinie 7.30 została odprawiona Msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Po jej zakończeniu odbyło się rozważanie przed Najświętszym Sakramentem, zaś następnie wyruszyła procesja która przeszła ulicami miasta.

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: esanok.pl, tvpolska.pl, p24.pl, tvpodkarpacie.pl, tvbieszczady.pl, rzeszow24.pl

fot. redakcja, Damian Biskup


01-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)