REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Mediacje w banku. Wydano oświadczenie

SANOK / PODKARPACIE. W związku z publikacjami medialnymi związanymi z sytuacją pracowników Banku Nowego BFG, zarząd wydał stosowne oświadczenie. Jak czytamy w nadesłanej wiadomości. Dziś (19 lipca), w placówce miało odbyć sie spotkanie z udziałem mediatora. 

– Potwierdzamy istnienie sporu zbiorowego ze związkami zawodowymi. Byliśmy i jesteśmy otwarci na rozmowy, jednak postulaty strony pracowniczej muszą być realistyczne i uwzględniające sytuację finansową banku, a także jego specyficzny charakter instytucji pomostowej, na którą nałożone są ograniczenia w prowadzeniu działalności bankowej. Zgodziliśmy się na zaproponowanego przez związki zawodowe mediatora, który wyznaczył termin pierwszego spotkania mediacyjnego na poniedziałek, 19 lipca. W naszej ocenie na obecnym etapie mediacji ewentualne zorganizowanie protestu nie wyczerpuje przesłanek z art. 12 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Bank Nowy BFG.

foto: archiwum redakcji

Przypomnijmy. W najbliższy wtorek 20 lipca, w godzinach 13:00 – 15:00 pracownicy Banku Nowego BFG (dawniej PBS Sanok) planują przystąpić do strajku i nie będą obsługiwać klientów. To efekt sporu zbiorowego podjętego przez Ogólnopolski Pracowniczy Związek Zawodowy Konfederacja Pracy. Przedstawiciel związku mówił nam, w ubiegłym tygodniu, że pracownicy mają dość niepoważnego traktowania przez pracodawcę. – Załoga jest zbulwersowana. Pracownicy sektora finansowego zarabiają najniższą krajową i cały czas dokładane są im nowe obowiązki wiążące się z coraz większą odpowiedzialnością – podkreślał Grzegorz Matuła, przewodniczący związku zawodowego OPZZ Konfederacja Pracy w Banku Nowym BFG S.A.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy: We wtorek strajk pracowników byłego PBSu! „Nie traktuje się nas poważnie”

19-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)