REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nabożeństwo na ulicach miasta. W sobotę Męski Różaniec

SANOK / PODKARPACIE. W Sanoku, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, odbywa się Męski Różaniec – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, że biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową.

Nabożeństwo w którym udział biorą mężczyźni odprawiane jest w całej Polsce. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Dębicy, Krośnie czy Starej Wsi. W Sanoku zapoczątkowano je w maju 2022 roku. Punktem centralnym jest wspólna modlitwa różańcowa, która staje się świadectwem wiary i jedności mężczyzn w duchu religijnym. Jak mówią uczestnicy nabożeństwa, Męski Różaniec ma wielką moc – jest pomocą i ratunkiem w trudnych sprawach, dla małżonków, dzieci, wnuków, bliskich, przyjaciół, Ojczyzny i Kościoła. To piękna inicjatywa, która łączy ludzi w modlitwie i wspólnym wyrażaniu wiary.

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna męska modlitwa. Rozpocznie się ona tradycyjnie od Eucharystii w kościele Farnym pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, która sprawowana będzie o godz. 7.30. Następnie przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się piętnastominutowe rozważanie, po którym ulicami miasta przejdzie procesja różańcowa.

Męski Różaniec w Sanoku sobota, 6 lipca 2024 r.

godz. 7.30 – Msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku (Fara)
po Eucharystii:
– 15-minutowe rozważanie
– procesja ulicami Sanoka (publiczny różaniec, jedna część)

fot. archiwum redakcji

01-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)