REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Pokazy Światowego Kina Krótkometrażowego

SANOK / PODKARPACIE. Miejska Biblioteka Publiczna i BWA Galeria Sanocka zapraszają na: Pokazy Światowego Kina Krótkometrażowego (Replika Lubelskiego Festiwalu Filmowego).

Program:

17.07 godz. 20.30 – Komedie

1. Kiedy ranne wstają zorze, reż. Mateusz Głowacki, (Polska) 30′

Lata 60. Polska. Wycieczka zakładowa jedzie autobusem na grzybobranie. Dyrektor ogłasza konkurs: kto znajdzie największego grzyba – ma premię. Od samych grzybów dla wycieczkowiczów ważniejsze jest jednak coś zupełnie innego…

2. I Feel Lost, reż. Juan Manuel Aragon (Hiszpania) 12’

Javier odczuwa egzystencjalną pustkę po obejrzeniu ostatniego odcinka ulubionego serialu. Postanawia wejść na ścieżkę samopoznania. Zaczyna od pokoju współlokatorki…

3. The Dandelion, reż. Sophie-Clémentine Dubois (Belgia) 14′

Jak uratować podupadającą restaurację za pomocą jeża, śpiewającej ryby i odrobiny wyobraźni?

4. Krakovski, reż. Alexandre Laudic, (Francja) 23’

Simon mieszka ze swoim wujkiem i próbuje utrzymać się z dorywczej pracy. Kiedy poznaje Laurę, ekspertkę w dziedzinie finansów i sztuki nowoczesnej, jego życie wywraca się do góry nogami. Film prezentowany m.in. na festiwalu w Cannes.

5. Romantik, reż. Mateusz Rakowicz (Polska) 21’

Romantyczna wyprawa do Paryża staje się prawdziwym koszmarem. Film prezentowany m.in. na Toronto International Film Festival. Złoty Mrówkojad w konkursie Mistrzowie Gatunku na LFF 2017.

Czas trwania 100 min.

18.07 godz. 20.30 – Sience Fiction

1. Najlepsza gra, reż. Kristóf Deák (Węgry) 20’

Pracownicy centrum monitoringu dowiadują się, że niedługo może ich zastąpić sztuczna inteligencja. Rozpoczynają więc zaskakującą walkę z systemem. Film laureata Oscara Kristófa Deáka.

2. Numbers, reż. Robert Hloz, (Czechy/Korea Płd.) 10’

Nick widzi więcej niż inni ludzie, choć wcale tego nie chce. Pewnego dnia na ulicach Seulu zauważa dziewczynę, w której rozpoznaje osobę o podobnych umiejętnościach.

3. The Elephants Will Be Happy, reż. Lucas Roussel, Charlotte Brun, Loïc Frimat, Vincent Labis, Adrien Lannoy, Alice Lepoutre (Francja) 7’

W postapokaliptycznym świecie miejsce ludzi zajęły owady, chodząca roślina inwentaryzuje pozostałą przy życiu florę, a robot maluje fresk przedstawiający cywilizację, która przeminęła.

4. Kepler X-47, reż. Erin Li (USA) 13’

Historia kobiety, która staje się okazem w kosmicznym zoo.

5. Hogar Hogar, reż. Carlos Alonso Ojea (Hiszpania), 17’

Młode małżeństwo mieszka w podziemnym bunkrze, chroniąc się przed zagrożeniami czyhającymi na nich w postapokaliptycznym świecie. Zbliża się dzień, w którym muszą wyjść na powierzchnię w poszukiwaniu jedzenia…

6. Aktualizacja, reż. Mor Hanay (Izrael) 24’

Adam ma idealną dziewczynę, która została dla niego stworzona na zamówienie. Gdy Alex przechodzi coroczną aktualizację, chłopak spędza czas z inną kobietą. To skłania go do zakwestionowania wszystkiego, co uważał za idealne.

7. Dr. Grordbort prezentuje: Najśmiertelniejsza gra, reż, James Cuningham (Nowa Zelandia), 7′

Wielki kosmiczny myśliwy prezentuje młodej dziennikarce swoje metody zbierania okazów rzadkiej wenusjańskiej fauny. Jednak z myśliwego łatwo stać się zwierzyną..

Czas trwania 98 min.

Miejsce: Zielona Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku, ul. Lenartowicza 2

Wstęp: wyłącznie dla posiadaczy bezpłatnych wejściówek – do odebrania 30 minut przed imprezą przy wejściu.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych projekcje organizowane w ogrodzie odbędą się w Bibliotece – sala wystaw I p.

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Zapraszamy!

materiały nadesłane

08-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)