REKLAMA
REKLAMA

SANOK. SADOWA: Śledztwo pod kątem usiłowania zabójstwa. Kobieta aresztowana

SANOK / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo w sprawie piątkowych dramatycznych scen, do jakich doszło przy ul. Sadowej w Sanoku. Przypomnijmy, że 60-letnia kobieta ugodziła niebezpiecznym narzędziem 40-latka, który z ranami kłutymi został przewieziony do szpitala. Śledztwo toczy się pod kątem usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury, podejrzana została aresztowana na 3 miesiące.

O zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ: SANOK: 40-latek zaatakowany przed sklepem. Z ranami kłutymi trafił do szpitala.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w piątek przed południem. W Sanoku, przed sklepem przy ul. Sadowej 60-letnia kobieta zadała rany kłute 40-letniemu mężczyźnie. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Kobietę zatrzymano.

25 kwietnia, w więc dzień później, Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo z art. 13 &1 kodeksu karnego w związku z art. 148 KK, mówiącego o usiłowaniu zabójstwa.

Na wniosek miejscowej prokuratury sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mieszkanki powiatu sanockiego na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo, o którym mowa grozi od 8 lat pozbawienia wolności nawet do dożywocia.

Ze względu na wczesny etap śledztwa, prokuratura nie udziela szczegółowych informacji na temat okoliczności zdarzenia.

Art. 13. Odpowiedzialność za usiłowanie udolne i nieudolne

§ 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

Art. 148. Zabójstwo

§ 1. Kto zabija człowieka,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

zdjęcie poglądowe

29-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)