REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Szczepienia w szkołach. Rodzice nakłaniani do składania deklaracji?

SANOK / PODKARPACIE. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Otrzymaliśmy sygnały, że w niektórych szkołach powiatu sanockiego rodzice są nakłaniani do tego, aby podpisywać deklaracje szczepień.

Pakiet informacji dotyczący organizacji procesu szczepień określa obowiązki i zadania dyrektora szkoły. Są wśród nich m.in.: zorganizowanie zajęć z wychowawcą dla uczniów oraz spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, zebranie od rodziców deklaracji dotyczących udziału dziecka w szczepieniu, współpraca z punktem szczepień, zorganizowanie miejsca na przeprowadzenie procesu szczepień (w zależności od możliwości lokalowo-organizacyjnych szkoły).

Robert Rybka

– Deklaracje nie są zbierane w czasie spotkań. Do spotkań zobligowała nas pani kurator i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Organizujemy spotkania informacyjne, bo do tego zostaliśmy zobligowani. Nie są to spotkania nakłaniające do szczepień, tylko informujące o możliwościach szczepień. Żadnych deklaracji podczas spotkań nie rozdajemy – podkreśla Robert Rybka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PREZYDENT DUDA: Jestem absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia


Dyrektorów zobowiązano m.in. do upowszechnia wśród uczniów i ich rodziców informacji dotyczących akcji szczepień, nawiązania kontaktu z punktem szczepień, organizowania zajęć z wychowawcą dla uczniów. Kolejne kroki, które mają zostać podjęte będą zależne od zainteresowania szczepieniami w placówkach oświaty.

Marek Cycoń

– Przez kuratora zostaliśmy zobowiązani do przeprowadzenia takich spotkań. Były one prowadzone podczas wywiadówek. Krótka informacja. Nie sprawdzaliśmy obecności. To każdego indywidualna decyzja czy się zaszczepi, czy nie – zaznacza Marek Cycoń, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.

Krzysztof Futyma

– Jako dyrektor zostałem zobowiązany do poinformowania o możliwości szczepień. Materiały informacyjne są przekazywane rodzicom podczas spotkań z wychowawcami. Przekazujemy jedynie kopie dokumentów, które otrzymaliśmy z kuratorium. Każdy ma swoje prawa. My prowadzimy akcję informacyjną – wyjaśnia Krzysztof Futyma, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku.

Dyrektorzy mają dwa tygodnie na przeprowadzenie wspomnianych akcji informacyjnych.

Grafika poglądowa.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PODKARPACKIE mówi STOP eksperymentom i segregacji sanitarnej

09-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)