REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Wyjazdowe posiedzenie wojewódzkich decydentów. O przyszłości muzeum (VIDEO)

SANOK. Wyjazdowe posiedzenie wojewódzkich decydentów. O przyszłości muzeum (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj przed godziną 16:00 w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku rozpoczęło się zamknięte spotkanie, w którym udział biorą członkowie zarządu województwa podkarpackiego i radni wojewódzcy, a także zaproszeni goście na czele z burmistrzem Sanoka oraz starostą sanockim. Wyjazdowe posiedzenie samorządowców podejmujących najważniejsze decyzje dotyczące funkcjonowania województwa poświęcone jest między innymi kwestii współfinansowania działalności Muzeum Historycznego w Sanoku. Urząd marszałkowski jest podmiotem współprowadzącym sanocką „perełkę”.

W spotkaniu biorą udział  między innymi członkowie zarządu województwa podkarpackiego. W Sanoku pojawił się marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch oraz członek zarządu Stanisław Kruczek. Jest również przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz.


foto: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

W posiedzeniu biorą udział radni sejmiku, na czele z przedstawicielami Ziemi Sanockiej radną Moniką Brewczak oraz radnym Adamem Drozdem.


foto: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Jak powiedział nam wicemarszałek Pilch, na spotkanie zaproszono również burmistrza Tomasza Matuszewskiego oraz starostę Stanisława Chęcia. Obecny jest także wicestarosta Janusz Cecuła.


foto: archiwum eSanok.pl, foto burmistrz: Miasto Sanok

Gości witał gospodarz, czyli dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku Jarosław Serafin.


foto: archiwum prywatne


Wicemarszałek Piotr Pilch przed naszą kamerą tuż przed rozpoczęciem spotkania w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku

W trakcie rozmów, poruszony zostanie temat współfinansowania działalności Muzeum Historycznego w Sanoku. Urząd marszałkowski jest podmiotem współprowadzącym sanocką „perełkę”. Wiadomo również, że poruszone zostaną kwestie związane z funkcjonowaniem samorządów, miejskiego i powiatowego.

Wielu uczestników spotkania przyjechało do Sanoka także po to, aby wziąć udział w obchodach 25-lecia zespołu SOUL. Przypomnijmy, że o godzinie 18:00 w Farze, odprawiona zostanie msza święta za zespół, a po jej zakończeniu, zorganizowany zostanie wielki koncert kolęd, podczas którego wystąpi ponad 100 byłych i obecnych wokalistek SOULu.

Więcej o jubileuszu SOULu tutaj: DZISIAJ. Wielkie kolędowanie w Farze! Ponad 100 wokalistek na 25-lecie SOUL Sanok! (VIDEO)

27-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)