REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wypadek na hulajnodze elektrycznej. Przyczyna szybko ustalona

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci podejmowali czynności wobec 46-latka, który upadł podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Okazało się, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.

W sobotę po godz. 14, dyżurny sanockiej Policji otrzymał informację, że w Sanoku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego hulajnogą elektryczną. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 46-latek stracił równowagę i upał na chodnik. Do zdarzenia nie przyczynił się inny uczestnik ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

W wyniku zdarzenia kierujący doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

46-latek za swoje zachowanie wkrótce poniesie odpowiedzialność karną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy, kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg.

Zdjęcie poglądowe. Pixabay.com

KPP Sanok

11-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)