REKLAMA
REKLAMA

Schron na Połoninie Wetlińskiej. Od października czynny w nocy

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzki Park Narodowy podał informację dotycząca funkcjonowania schronu na Połoninie Wetlińskiej. Co ważne, od października w obiekcie będzie można przenocować. Nie będzie prowadzona rezerwacja miejsc.

Funkcjonowanie schronu na Połoninie Wetlińskiej:

  • w chwili obecnej schron będzie czynny w godzinach 8.00 – 16.00,
  • pozostawanie w schronie na noc udostępnione zostanie od października (w schronie nie będzie prowadzona rezerwacja miejsc noclegowych),
  • z przyczyn organizacyjnych w poniedziałki dostępna dla odwiedzających będzie jedynie sień (korytarz).

Uwaga! W związku z otwarciem schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej wprowadzone zostają następujące zmiany w organizacji ruchu turystycznego w rejonie Połoniny Wetlińskiej.

1. Przywrócony zostaje pierwotny przebieg szlaku turystycznego czerwonego przez Smerek-Połoninę Wetlińską do Brzegów Górnych
2. Pozostaje otwarty szlak łącznikowy zielony przy dolnej granicy lasu, łączący szlak żółty z Przełęczy Wyżnej, szlak czerwony z Brzegów Górnych szlak czarny z Campingu Górna Wetlinka;
3. Pozostaje zamknięty odcinek szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej od dolnej granicy lasu do schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej.

Z parkingu na Przełęczy Wyżnej można dotrzeć do schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej wędrując szlakiem żółtym do dolnej granicy lasu, następnie szlakiem zielonym łącznikowym i dalej szlakiem czerwonym.

źródło: BdPN


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Chatka Puchatka otwarta! (NOWE ZDJĘCIA)

27-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)