REKLAMA
REKLAMA

Sejm NA ŻYWO. Ceny energii szybują w górę! DEBATA

Sejm NA ŻYWO. Ceny energii szybują w górę! DEBATA

Trwa 46. posiedzenie Sejmu. W porządku obrad m.in. dyskusja w sprawie działań Straży Granicznej podejmowanych na granicy polsko-białoruskiej i na obszarze przygranicznym czy temat stanu negocjacji prowadzonych z Republiką Czeską w sprawie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Porządek obrad 13 stycznia 2022:

1. Pytania w sprawach bieżących

2. Informacja bieżąca

3. Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (druki nr 1905 i ) -5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół*
– sprawozdawca poseł

4. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (druk nr 1699) -5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół w łącznej dyskusji nad pkt 15., 16. i 17.
– uzasadnia poseł Jarosław Sachajko.

5. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o konopiach włóknistych (druk nr 1700) -5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół w łącznej dyskusji nad pkt 15., 16. i 17.
– uzasadnia poseł Urszula Zielińska.

6. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1701) -5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół w łącznej dyskusji nad pkt 15., 16. i 17.
– uzasadnia poseł Paulina Matysiak.

Grafika poglądowa

7. Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Informacja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie działań Straży Granicznej podejmowanych na granicy polsko-białoruskiej i na obszarze przygranicznym po 2 września 2021 roku.

8. Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat stanu negocjacji prowadzonych z Republiką Czeską w sprawie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów oraz działań rządu zmierzających do zakończenia sporu.

9. Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat stanu negocjacji prowadzonych z Republiką Czeską w sprawie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów oraz działań rządu zmierzających do zakończenia sporu.

10. Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat negocjacji z Czechami dot. Kopalni Turów i przyczyn ich zatrzymania oraz wcześniejszych wydarzeń, które mogły doprowadzić do pogorszenia się sytuacji kopalni.

* – porządek dzienny może być uzupełniony po doręczeniu właściwych przedłożeń.


COVIDOWE obozy koncentracyjne w AUSTRALII! Co myśli Polonia? Strach zamiast logiki? Więcej na tvPolska.pl

 
13-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)