REKLAMA
REKLAMA

Sejm NA ŻYWO. Zmianie ustawy o ograniczeniu handlu (OGLĄDAJ)

Sejm NA ŻYWO. Zmianie ustawy o ograniczeniu handlu (OGLĄDAJ)

Przybliżony czas rozpatrywania punktów porządku dziennego na 14. posiedzeniu Sejmu w dniu 28 czerwca 2024 r. (piątek).

godz. 9:00 – 9:05 – Ślubowania poselskie

godz. 9:05 – 10:45 – Głosowania, w tym:

– Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni oraz ustawy – Kodeks pracy (druk nr 384) – kontynuacja.

– Wybór uzupełniający posła członka Krajowej Rady Sądownictwa.

– Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Informacja Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie przekroczenia przez niego uprawnień w zakresie ograniczenia i wyłączenia z gospodarki leśnej wybranych obszarów będących w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe oraz podejmowania prób ograniczeń w zakresie prowadzenia gospodarki łowieckiej przez myśliwych zrzeszonych w Polskim Związku Łowieckim.

– Wybór uzupełniający do składu osobowego Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego.

– Zmiany w składach osobowych komisji sejmowych.

godz. 10:45 – 12:15 – Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (druk nr 438) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenie w imieniu koła).

godz. 12:15 – 14:30 – Sprawozdanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z realizacji w 2023 r. ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców wraz ze stanowiskiem Komisji (druki nr 299 i 313) (10-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 5-minutowe oświadczenie w imieniu koła).

godz. 14:30 – 15:45 – ew. oświadczenia poselskie.

Grafika poglądowa. fot. Anna Strzyżak/Kancelaria Sejmu.

źródło: sejm.gov.pl

28-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)