REKLAMA
REKLAMA

Sezon zakończony! Spotkanie na pasterskim szlaku (ZDJĘCIA)

Wraz z nadejściem złotej jesieni na zakończenie sezonu pasterskiego w minioną sobotę tj. 2 października br. w Osławicy przy Bacówce u Franosa zorganizowano „SPOTKANIE NA PASTERSKIM SZLAKU – OSAD w OSŁAWICY”.

Tradycyjnie owce powróciły z pasm górskich, gdzie wypasały się przez całe lato. Osad w Osławicy stał się dobrą okazją do świętowania i promocji rzemiosła tradycyjnego, wyrobów regionalnych oraz muzyki ludowej.

Wydarzenie kulturalne rozpoczęło się od nawoływania trąbity do przybycia owiec i powitania gości przez bacę Władysława Franosa, gospodarza Bacówki na Osławicy. Uczestnicy imprezy mieli okazję zasmakować pajdy swojskiego chleba z bryndzą, którą przygotowywał we własnej osobie wojewoda wołoski. Oprawę artystyczną zapewniły zespoły folkowe „Inula” i „Kapela Wałasi” z Beskidu Śląskiego, zaś imprezę poprowadził znany aktor teatralny i filmowy – Stanisław Jaskułka.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyły liczne atrakcje, jak: spacer zielarski poprowadzony przez Jolantę Harnę, strzelanie z łuku, degustacje regionalnych potraw, czy stoiska tradycyjnego rękodzielnictwa.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony mieszkańców gminy Komańcza, ale również pobliskich miejscowości, turystów z Polski i świata.

źródło: GOK w Komańczy
foto: Grzegorz Gąska


05-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)