REKLAMA
REKLAMA

Silny wiatr! Coraz więcej interwencji strażaków (ZDJĘCIA)

Silny wiatr panujący w regionie zmusza służby ratownicze do interwencji. Dotyczą one głównie usunięcia połamanych drzew i gałęzi leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach. Strażacy od rana mają pełne ręce roboty. Tylko dzisiaj na Podkarpaciu brali już udział w blisko 50 tego typu zdarzeniach.

Przed godziną 10.00, Ochotnicza Straż Pożarna w Baligrodzie interweniowała w związku z drzewem zagrażającym budynkowi mieszkalnemu przy ulicy Kazimierz Wielkiego w Baligrodzie. Strażacy zadysponowani zostali również do powalonego drzewa przy ul. Balów. Tam drzewo spadło na garaż, wyrządzając straty materialne. Kolejną interwencję podejmowali w Zahoczewiu, gdzie drzewo spadło na linię energetyczną. W zdarzeniach na szczęście nikt nie ucierpiał. We wspomnianych akcjach udział brały: OSP KSRK Baligród oraz JRG PSP w Lesku.

Z kolei strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Humniskach zostali zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Brzozowie do drzewa blokującego jedną z gminnych dróg w miejscowości Humniska. Zdarzenie miało miejsce ok. godz.10.30.

Służby apelują o ostrożność. W komunikacie podkarpackiej PSP, strażacy apelują o nie pozostawienia samochodów pod drzewami i reklamami wielopowierzchniowymi. Ponadto proszą o usunięcie wszelkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr lub zagrażać bezpieczeństwu z takich miejsc jak balkony czy tarasy.

źródło: OSP KSRG Baligród, OSP KSRG Humniska


14-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)