REKLAMA
REKLAMA

SOLINA: O bezpieczeństwie nad wodą (FOTO)

Bezpieczeństwo na obszarach wodnych nabiera szczególnego znaczenia w okresie letniego sezonu urlopowego i wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających, na Zaporze wodnej w Solinie, przeprowadzone zostały działania profilaktyczno-edukacyjne zainicjowane przez Wojewodę Podkarpackiego Teresę Kubas-Hul. W przedsięwzięcie zaangażowali się przedstawiciele wielu służb, instytucji i straży, w tym także podkarpaccy policjanci.

Na terenie Zapory wodnej w Solinie, odbył się piknik (29 bm.) poświęcony bezpieczeństwu nad wodą zorganizowany z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego Teresy Kubas-Hul. Brali w nim udział przedstawiciele wielu służb, instytucji i podmiotów, które na co dzień realizują zadania związane z zapewnianiem bezpieczeństwa. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jarosława Tokarczyka Podkarpacką Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Lesku mł. insp. Grzegorzem Koczerą.

Uczestnikom pikniku zapewniono wiele atrakcji mających wymiar profilaktyczno-edukacyjny, związany z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji. To m.in. pokazy sprzętu służb mundurowych, pokazy udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa górskiego. Duże zainteresowanie wzbudzały także pokazy ratownictwa wodnego, z udziałem m.in. policyjnych wodniaków, które w realistycznych warunkach zostały przeprowadzone na Jeziorze Solińskim.

Podczas pikniku podkarpaccy policjanci promowali bezpieczny wypoczynek w oparciu o założenia ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zachęcali także do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. Adresatami tego projektu są dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku.

Odwiedzający policyjne stoisko mogli usiąść na motocyklach, które prezentowali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lesku i z bliska zobaczyć wyposażenie radiowozu. Można było także przymierzyć elementy policyjnego umundurowania.

Policjanci rozdawali ulotki informacyjne i opowiadali na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku. Na policyjnym stoisku nie zabrakło również konkursów z wiedzy na temat bezpiecznego wypoczywania nad wodą, które przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Lesku oraz Posterunku Policji w Polańczyku.

KWP


30-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)