REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie z Minister Sportu: O ważnych inwestycjach dla regionu

Poseł na Sejm RP, a jednocześnie członek Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Piotr Uruski, spotkał się wczoraj (26 bm.) z minister Sportu, Danutą Dmowską-Andrzejuk.

Na zdjęciu Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz poseł na Sejm RP Piotr Uruski.

– Spotkanie z panią minister dotyczyło wszelkich spraw związanych z odmrażaniem sportu po pandemii koronawirusa. To co jednak najważniejsze, to rozmowy o ważnych dla naszego regionu inwestycjach sportowych oraz imprezach sportowych, które chcielibyśmy przeprowadzić. Otrzymuje wiele wniosków od samorządowców, począwszy od tych z ziemi sanockiej, brzozowskiej, bieszczadzkiej, a nawet ziemi krośnieńskiej. Była taka potrzeba, aby z panią minister porozmawiać na temat wspomnianych wniosków. Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk pytała, jak widzę rozwój bazy sportowej w regionie, znając potrzeby lokalnych samorządów. Po to, aby zachować zrównoważony rozwój,  choćby w przypadku inwestycji w bazę sportową – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, członek sejmowej komisji sportu.

Jak wskazuje Piotr Uruski dzięki takim spotkaniom udało się pozytywnie lobbować za inwestycjami, które już są zrealizowane lub są w trakcie realizacji. Jak choćby zadania w Rymanowie (remont stadionu piłkarskiego i budowa kortów tenisowych) czy Dukli (lada dzień ma zostać wbita pierwsza łopata pod salę gimnastyczną).  Złożonych wniosków do ministerstwa z całego regionu jest kilkanaście. Wnioski są procedowane. 

27-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)