REKLAMA
REKLAMA

Sprawca tragicznego wypadku był pijany? Zbiórka pieniędzy dla dzieci ofiar (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Coraz więcej wiadomo w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Jamnicy pod Stalową Wolą. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych zginęły dwie osoby, małżeństwo. Przeżył ich 3-letni syn. Według wstępnych ustaleń śledczych, sprawca wypadku mógł być pijany. Tymczasem powstała zbiórka pieniędzy dla trójki dzieci, które w sobotę straciły rodziców.

O tragedii pisaliśmy tutaj: Makabryczny wypadek. Nie żyje małżeństwo. Przeżyło 3-letnie dziecko.

Przypomnijmy, że wczoraj, przed godz. 15, policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na stalowowolskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 871. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi S7, jadąc od Stalowej Woli w kierunku Jamnicy, podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4, którym podróżowało trzy osoby, w tym kilkuletnie dziecko.

Niestety, mimo podjętej reanimacji życia 37-letniej kobiety i 39-letniego mężczyzny, którzy podróżowali audi A4, nie udało się uratować. 2,5 letni chłopiec i 37-latek kierujący audi S7 trafili do szpitala.

Tak akcję ratunkową opisują strażacy z OSP Grębów:

O godzinie 14:34 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w Jamnicy. Wypadek miał miejsce na zakręcie w pobliżu zakładu komunalnego na drodze relacji Tarnobrzeg – Stalowa Wola. Kierujący Audi S7 podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z Audi A4, w którym podróżowała rodzina z dzieckiem. Świadkowie zdarzenia przy użyciu gaśnic rozpoczęli akcję gaśniczą, jak i reanimacyjną. Niestety w wyniku tego wypadku zginęły dwie osoby dorosłe, a dziecko zostało przewiezione na badania do szpitala. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym oraz zutylizowaniu wyciekłych płynów ropopochodnych. Na miejscu działaliśmy z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, a także z JRG Tarnobrzeg i Stalowa Wola oraz z Policją i ZRM ze Stalowej Woli. Po około dwóch godzinach zakończyliśmy działania i wróciliśmy do remizy. To już drugi śmiertelny wypadek w tym roku, do którego zostaliśmy zadysponowani. Kierowcy apelujemy o rozwagę i bezpieczną jazdę! – piszą w mediach społecznościowych strażacy z OSP Grębów.

Od kierowcy audi S7 została pobrana krew do badań w celu ustalenia stanu jego trzeźwości. Według wstępnych ustaleń prokuratury, sprawca wypadku mógł być pijany.

Na platformie zrzutka.pl powstała zbiórka pieniędzy dla trójki dzieci, które w wypadku straciły rodziców. Odpowiedź mieszkańców Podkarpacia i całego kraju była natychmiastowa. Początkowo celem było 50 tys. złotych. Kwotę zebrano w ciągu 3 godzin. Wyznaczony został nowy cel, czyli 100 tys. złotych. Do jej skompletowania brakuje już niewiele.

LINK DO ZBIÓRKI

źródło: Red., OSP Grębów – Fb, KPP Stalowa Wola

foto: OSP Grębów – Fb

05-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)