REKLAMA
REKLAMA

Sprawne współdziałanie w rejonie obiektów strategicznych (ZDJĘCIA)

Podkarpaccy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach pn. „Amper 24”, które odbyły się na terenie powiatu leskiego. Zasadniczym celem tego przedsięwzięcia było przygotowanie służb do sprawnego współdziałania w rejonie obiektów strategicznych usytuowanych w naszym regionie oraz właściwego reagowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Organizatorem dwudniowych ćwiczeń pn. „AMPER 24”, była PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów. Udział w nich wzięli przedstawiciele służb, które na co dzień wspólnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa i reagują w sytuacji wystąpienia zdarzeń kryzysowych. Obecni byli także Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka i insp. Jacek Juwa, Komendant Powiatowy Policji w Lesku mł. insp. Grzegorz Koczera oraz Naczelnik Sztabu Policji mł. insp. Grzegorz Wojtas.

Jednym z zagadnień jakie zostało przybliżone uczestnikom ćwiczeń przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotra Stępkę oraz mł. asp. Rafała Różyckiego ze Sztabu Policji było – „Współpraca jednostek organizacyjnych Policji województwa podkarpackiego z innymi podmiotami w sytuacjach kryzysowych. Zadania oraz udział Policji w działaniach kryzysowych Administracji Zespolonej”.

Scenariusz jednego z epizodów, w którym brali udział policjanci zakładał, że funkcjonariusze z Leska otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie oczyszczalni ścieków, nieznana osoba pozostawiła niezidentyfikowany pakunek. Na miejsce zostali skierowani policjanci wchodzący w skład Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego z leskiej komendy, którzy potwierdzili realne zagrożenie. Na miejsce wezwano policyjnych kontrterorystów. Saper dokonał weryfikacji znalezionego przedmiotu i podjął decyzję o konieczności użycia robota pirotechnicznego i zabezpieczeniu ładunku w specjalnej „beczce”.

W czasie działań funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Lesku oraz Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie realizowali swoje ustawowe zadania. Wspólne ćwiczenia miały na celu przede wszystkim usprawnienie odpowiedniego reagowania i doskonalenia współdziałania służb, na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowych.

KWP


14-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)