REKLAMA
REKLAMA

Stal Mielec pokona Jagiellonię Białystok?

W poprzednim sezonie ligowym Stal Mielec do samego końca musiała walczyć o przetrwanie na boiskach Ekstraklasy. Początek obecnej kampanii w wykonaniu tego zespołu jest jednak o wiele lepszy. Zawodnicy z Podkarpacia po sześciu rozegranych rywalizacjach mają na koncie 7 punktów. Czy Stal Mielec podtrzyma dobrą formę również po reprezentacyjnej przerwie? Kolejnym rywalem tego zespołu będzie Jagiellonia Białystok! Zapraszamy do zapoznania się z artykułem poniżej.

Stal Mielec vs Jagiellonia Białystok

Na starcie obecnego sezonu Ekstraklasy analitycy zakładów bukmacherskich nie mieli wątpliwości, że Stal Mielec jest głównym faworytem do spadku z ligi. Zeszłoroczny beniaminek do samego końca walczył o ligowy byt w poprzednim sezonie i można było zakładać, że podobnie będzie w tym przypadku. Na ten moment Stal zaliczyła całkiem niezły start, ponieważ w ten sposób należy określić dorobek siedmiu punktów po sześciu meczach. Górnik Łęczna, czy też Termalica znajdują się na ten moment w zdecydowanie trudniejszym położeniu z dorobkiem dwóch oczek.

W poprzednim sezonie rywalizacje tych drużyn na boiskach Ekstraklasy obfitowały w bramki. Co ciekawe, Stal Mielec nie przegrała żadnego meczu z Jagiellonią. Starcie na Podkarpaciu zakończyło się wygraną Stali 3:1, natomiast w Białymstoku padł wynik 3:3. Jak widać, Stal dwukrotnie strzeliła Jadze aż trzy bramki, jednak o powtórzenie tego rezultatu w nadchodzącym meczu będzie bardzo ciężko. Jagiellonia w obecnej kampanii zdecydowanie lepiej prezentuje się w defensywie, niż miało to miejsce przed rokiem.

Piłkarze z Białegostoku przystąpią do tej rywalizacji po serii trzech kolejnych meczów bez zwycięstwa. Jagiellonia przeżywa obecnie najgorszy okres od początku sezonu, ale warto odnotować, że podopieczni Ireneusza Mamrota w każdym meczu strzelili przynajmniej jednego gola.

Zakłady bukmacherskie

Jagiellonia Białystok nie wygrała żadnego z trzech ostatnich meczów Ekstraklasy, jednak zakłady bukmacherskie uważają, że właśnie ta drużyna jest faworytem meczu ze Stalą Mielec. Podopieczni Ireneusza Mamrota w trzech kolejnych starciach zaliczyli wynik BTTS, co może być interesującą wskazówką dla wszystkich miłośników zakładów sportowych.

Jak pod tym kątem prezentuje się Stal Mielec? Mielczanie mają dwa wyniki BTTS w trzech poprzednich starciach, jednak w każdym z trzech ostatnich meczów strzelili przynajmniej jednego gola. Dodatkowo w poprzednim sezonie obie rywalizacje tych drużyn zakończyły się wynikiem BTTS. Moim zdaniem powinien być to dobry wybór w tej rywalizacji, ponieważ historia pokazuje, że Jagiellonia ma spore problemy w rywalizacjach z niżej notowanymi przeciwnikami na swoim boisku. Jednak jak będzie, okaże się niebawem.

Alternatywną opcją, która jest dostępna w zakładach bukmacherskich PZBuk, może być tutaj typ na +2,5 gola, który również został pokryty w dwóch ostatnich meczach między tymi zespołami. Pamiętajmy statystyki to jedno, inną sprawą jest aktualna forma każdego z zawodników.

Czytaj więcej na temat piłkarskiego turnieju charytatywnego!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

10-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: