REKLAMA
REKLAMA

Stanowisko w sprawie ograniczenia populacji wilka! Radni jednomyślni

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Radni Rady Gminy Dydnia jednogłośnie przyjęli stanowisko w sprawie ograniczenia populacji wilka na terenie gminy.

Jak podaje RMF24.pl w ostatnich kilkunastu dniach do urzędu wpłynęło 15 zgłoszeń o wilkach.

– Podchodzą nawet na 10 metrów od zabudowań – powiedział dla RMF Stanisław Pytlowany, kierownik Referatu Geodezji Gospodarki Nieruchomościami i Spraw Obywatelskich urzędu gminy.

– Mamy też zgłoszenia od rolników, którzy wypasają bydło na pastwiskach całodobowych. Teraz już patrolują łąki w nocy i pilnują swoich stad – dodał.

Mieszkańcy opowiadają też, że często słyszą odgłosy wyjących wilków. Podaje rozgłośnia.

Wczoraj (6 bm.) na stronie urzędu pojawił się komunikat. Więcej: Po psie została… głowa. Apel do mieszkańców! (DRASTYCZNE ZDJĘCIA). Dziś (7 bm.) podczas sesji Rady Gminy Dydnia w trybie pilnym do porządku dołączano uchwalę  zawierającą stanowisko w sprawie ograniczenia populacji wilka na terenie gminy. Radni przyjęli stanowisko jednogłośnie.

– Dalszy brak stanowczych działań w kierunku ograniczenia populacji wilka może doprowadzić do ograniczenia a nawet całkowitej rezygnacji z hodowli zwierząt przez rolników. Mieszkańcy Gminy Dydnia w obawie przed tymi drapieżnikami rezygnują z codziennych czynności: grzybobrania, czy rekreacji w parkach, opuszczania domostw po zmroku. Nie ma wśród mieszkańców akceptacji dla bytowania wilków, które utrudniają normalne funkcjonowanie – czytamy m.in. w przyjętym stanowisku.


Na temat aktywności wilków informujemy na bieżąco na łamach naszego portalu. Wybrane artykuły >>>ZOBACZ<<<

07-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)