REKLAMA
REKLAMA

Studentka sanockiej Uczelni w projekcie „Studencie, wciśnij START!”

Studentka sanockiej Uczelni w projekcie „Studencie, wciśnij START!”

Obecnie, tylko mała garstka studentów realizuje swoje pomysły i angażuje się w działalność poza zajęciami na uczelni. ,,Studencie, wciśnij START!” to bezpośredni zwrot do młodych ludzi, aby zaczęli oni szukać swoich pasji i rozwijać je. Film promujący akcję pokazuje konkretne przykłady pasjonatów z różnych dziedzin nauki. Wśród osób biorących udział w projekcie znalazła się Amelia Piegdoń, studentka Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Amelia Piegdoń – przyrodniczka, badaczka lichenolog, popularyzatorka nauki. Studentka na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych na Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Dwukrotna stypendystka MNISW w dyscyplinie leśnictwo. Felietonistka i przyrodniczka z aparatem w ręku.

Oprócz Amelii udział w projekcie wzięli:

Petros Psyllos – elektronik, programista. W ramach swojej działalności zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Założyciel dostepnosc.pl. Został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za 1 z 30 najlepszych europejskich innowatorów (Forbes 30 Under 30 Europe) oraz wg MIT Review 1 z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Jest laureatem New Europe 100. Prowadził i współtworzył programy TV o wynalazkach FE w TVP1.

Amanda Moskal – Reporter TV studenckiej studentURa.tv, magazynu akademickiego ,,indeks” emitowanego w tvp3 Rzeszów, pomysłodawca serii ewywiadów ,,przegadane”, reporter i pomysłodawca reportażu ,,Graciarnia u Plastyków”. Studentka UR (prawo) oraz PWTW w Warszawie (akademia dziennikarstwa). Laureatka ogólnopolskiego konkursu literackiego ,,Uebec – kurs na Marzenia edycja 2015”.

Piotr „Jaszczur” Śnieguła – aktor, muzyk, kompozytor, instruktor teatralny. Obecnie student międzyuczelnianego kierunku Arteterapia w Katowicach. Od 2013 roku związany z Teatrem „Brama”. Współpracował z takimi artystami jak Lech Dyblik, Szymon Jachimek, Eugenio Barba, Grzegorz Dolniak, Arti Grabowski czy Viki Gabor. Finalista 26 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku.

Radosław Lewoń – przyrodnik, botanik, popularyzator nauki na Suwalszczyźnie. Absolwent Politechniki Białostockiej, obecnie student leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Dwukrotnie nagrodzony stypendium MNISW, finalista ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel 2019 w kategorii: Nauki przyrodnicze i energetyka.

Oskar Jakubanis – producent, sound designer, wokalista, student reżyserii dźwięku na UAM w Poznaniu.

materiały nadesłane


05-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)